Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@thisismaddnes: xarelto jest nowym super (wg mnie nawet i najlepszym) lekiem rozrzedzającym krew, bo z reguły nie trzeba przy nim kontrolowac wspolczynnika krzepnięcia krwi (INR). Jesli pojawił się wylew tzn, że krew jest za rzadka. Powodów może być kilka:
1. Nie wiem jaką dawke bierze dziadek - 20mg czy 15mg, ale moze trzeba ją zmniejszyc. Lekarz to stwierdzi. Lek przyjmjuję się 1x dziennie
2. Może dziadek zarzył jakąś aspirynke lub inny
18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

@thisismaddnes: odstawic xarelto. Moja babcia miala to samo 3 miesoace temu. Niestety u starszych ludzi dlugo bioracych ten lek to wystepuje gdyz sa slabe zyly i sie robia takie wylewy.oja babcia miala wylew najpierw w oku potem w rece. Isc do lekarza przepisze inne leki a do tego juz nie bedzie powrotu
@thisismaddnes: jeśli go nic nie boli i ma pełną bezbolesna ruchomość (nie złamał sobie ani nie zwichnął stawu ramiennego) to tylko wylew krwawy. Przy xarelto łatwo dochodzi do wylewów, dodatkowo skóra i naczynia w niej są delikatniejsze. Jakby coś się działo to od razu SOR. Jak sprawa będzie się powtarzać to niestety na acenokumarol/warfaryne będzie musiał przejść. Nie lekceważ tego bo są osoby które straciły wzrok przez wylew do gałki ocznej
@arthurn: rozumiem że właśnie poleciles osobie z migotaniem przedsionków/stymulatorem (dwie najczęstsze przyczyny brania takich leków) odstawienie leczenia, co w prostej linii daje zakrzepy i olbrzymie ryzyko udaru mózgu? I to z powodu siniaka na ramieniu, który wydał ci się co najmniej śmiertelny w skutkach? Na głowę upadłeś???

A ja się dziwię wyznawcom Zięby...