Wpis z mikrobloga

Taaa bo jak wynajmujesz u Janusza to noga ci się nie powinie xD


@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: No jak mi się powinie u niego noga, to nie będę miał przed sobą jeszcze kilkunastu lat długu na karku.

Inna sprawa że po pięciu latach pan Janusz przychodzi i mówi że masz #!$%@? bo córka mu się hajta. Super perspektywa.


No i przenosisz się do drugiego Janusza, w czym problem?
  • Odpowiedz
@RobertKowalski jestem w trakcie załatwiania hipoteki na dom w wysokości 265k€. Wole płacić niższą ratę kredytu (+media) niższa niż obecny wynajem. Dodatkowo przez 10 lat placenia wynajmu splacasz 1/3 kredytu. Poza tym wolisz u starych mieszkać na usranej śmierci, albo liczyć aż babka kopnie w kalendarz i przypadkiem Ci przepisze?
  • Odpowiedz
Szkoda strzępić ryja, najlepiej palić głupa jak się skończą argumenty, co nie?


@Hound: Ziom, to ty wmówiłeś sobie że jestem jakimś zwolennikiem kredytów, podczas gdy nim nie jestem XD i próbujesz mnie przekonywać do oczywistych rzeczy XD

Ja tylko tłumaczyłem ludziom wyżej jak wygląda formalny stan prawny, to wszystko, a najeżdżasz na mnie jak krzyżowcy na Konstantynopol XD
  • Odpowiedz
@Hound: Ale wiesz, że mieszkanie z kredytem można sprzedać? Bankowi oddajesz pozostałą do spłacenia część kapitału, a resztę masz dla siebie (to co do tej pory spłaciłeś + ewentualnie nawiązkę, jeśli sprzedałeś mieszkanie drożej niż kupiłeś).
  • Odpowiedz
@krootki: sprzedać z hipoteką na mieszkaniu? xD no chyba nie znajdzie się idiota co kupi dom z kredytem o ile to prawnie możliwe a i bank pozwoli...


@shekerama: przecież ty nie masz zielonego pojęcia o kredytach hipotecznych i hipotekach.
  • Odpowiedz
@krootki: no bo #!$%@? uczą tego w co drugiej szkole albo na studiach informatycznych xD Ostatnio rozmawialiśmy z doradcą kredytowym i się okazało, że zrobiła nas w #!$%@? w sprawie wzięcia kredytu hipotecznego także na remont mieszkania (części stałe, nie meble), więc w tym kraju nawet specjaliści #!$%@? wiedzą...
  • Odpowiedz
@BlogKredytowy lepiej kupować mieszkanie na 30 lat i nie ruszyć się z miejsca przez całe życie. W Niemczech większość ludzi wynajmuje mieszkania i to jest tak, że możesz sobie robić w mieszkaniu co chcesz. I nikt cię nie wyrzuci jak placisz. A na starość często kupują dom za miastem. A jak nie chcą domu to wynajmują sobie całe życie gdzie im wygodnie. I jakoś nikt nie placze, że nie ma kredytu i
  • Odpowiedz
@RustyJames: #!$%@?. Mieszkanie możesz w każdej chwili sprzedać. Rok temu sprzedałem mieszkanie, na które miałem kredyt na 30 lat, spłacałem 7 lat. Kupiłem dom w kredycie na 30 i również nie mam zamiaru go do końca spłacać.
  • Odpowiedz