Wpis z mikrobloga

@Iterative: Ostatnio dwa razy padło podobne pytanie, sądzę, że warto podzielić się tutaj komentarzem, to prawdziwe historie:

Oczywiście jeśli ktoś nie pracował zawodowo w IT, ale w czasie wolnym stworzył jakiś większy program, którym mógłby się pochwalić to jak najbardziej. Tym którzy takiego nie mają polecam stworzyć. Tylko nie hello world, coś bardziej zaawansowanego ;) Jeśli brakuje pomysłów to my mamy ich pełno, można pytać. Innym sposobem jest też dołączenie do jakiegoś projektu open source, wreszcie ostatecznym jest zaoferowanie pracy za free. Kiedyś poleciłem jednemu testerowi, który przez 1 rok nie mógł znaleźć pracy, żeby po pierwsze nauczył się automatyzacji testów. Najlepiej wziął produkt jakiejś firmy, napisał testy i im zaniósł. Niestety, nie chciało mu się. Wtedy powiedziałem, żeby zaoferował pracę za free. Tak zrobił. Pracował tam 3 miesiące, firma go nie potrzebowała więc nie zaczęli mu płacić, ale dzięki temu doświadczeniu i wpisowi w CV dostał inną pracę. Kiedyś spotkałem też bardzo dobrego Senior Architekta, z 15 letnim doświadczeniem. Powiedział, że zaczynał w ten sam sposób. Jak kończył studia, to w jego kraju nie było pracy dla IT, więc poszedł pracować za free. Potem sytuacja się zmieniła, on miał już doświadczenie i pojawiły się nowe możliwości. Ci co się z niego wcześniej śmiali, że pracuje za free, nie wiedzieli co powiedzieć ;)

#it3rative #iterative #pracait #programowanie #programista15k #rekrutacja
  • 9
Sam szukam inspiracji i motywacji do stworzenia własnego, większego projektu. Problem w tym, że czuję się jakbym utknął i nie wiem jak się do tego zabrać samemu... Odnośnie open-source, jakieś sugestie?
@budyn: Do osób, które o to pytają. Znam osobę, która wyjechała za granicę. Sprzątał taki biurowiec, z młodymi firmami. Chyba nawet tam spał. W pewnym momencie zaproponował jakiejś grupce Programistów, że pomoże im się zorganizować, zostanie takim ich "managerem/sprzedawcą", wyśmiali go, ale się zgodzili. Jest to teraz jego firma i ma kilkuset Programistów, klienci tylko na długie kontrakty i wysokie marże. Niedawno otworzył coworking space i chyba jakąś firmę związaną z