Wpis z mikrobloga

Mordy, zaczyna się czas na docinkę i tak zgłebiając temat natknąłem się na fasting, czyli post. Trochę poczytałem i wygląda to nawet sensownie, ale jeszcze zbieram opinie.
Próbował ktoś nic nie jeść? Nie mówię o ulańcach co mają zapas tkanki tłuszczowej na dwa lata ani normikach zalegających wieczorami przy konsoli + obwody raz na dwa tygodnie.
Najbardziej interesuje mnie jaki wpływ to będzie miało na wydolność fizyczną i/lub cardio, bo nie chce mi się wierzyć, że żadnego wbrew zapewnieniom internetów.

W ten weekend spróbwałem wstępnie przez 3 dni lecieć na samej wodzie i herbacie i właściwie to głodny byłem tylko pierwszego dnia i w momencie czekania na posiłek w poniedziałek wieczorem (po tym jak już go zamówiłem). Na siłce też źle się nie czułem ale to ciężko wywróżyć co by było przy dłuższym okresie. Pewnie dałbym radę z tydzień pocisnąć spokojnie, ale nie chcę chodzić jak zombie i nic nie móc podnieść.

Nie chodzi mi tu o to ile ja chcę schudnąć ani jakie są inne metody, tylko konkretnie o post. Jeśli ktoś z Was stosował to niech się podzieli jak się z tym czuł na codzień i podczas treningów.

#mikrokoksy #dieta #odchudzanie #silownia
entrop - Mordy, zaczyna się czas na docinkę i tak zgłebiając temat natknąłem się na f...

źródło: comment_sobeBJBqwOZ7gYFR8hNTD9jIZdXv5dch.jpg

Pobierz
  • 35
  • Odpowiedz
@entrop: z mojego doswiadczenia ci powiem ze nawet za duzy deficyt kaloryczny (ze juz nie mowie o calkowitym niejedzeniu) ma mega wplyw na poziom energi na treningu i motywacje, nie polecam.
  • Odpowiedz
@entrop mój kumpel się świetnie czuł na IF i dzięki tej metodzie nie podjadal. Miał energię na trening siłowy i cardio razem naczczo. Ja osobiście muszę jeść częściej na redukcji bo zle się czuje psychicznie na glodnego A poza tym nie mam problemu z podjadaniem. Więc sam musisz się przekonać.
  • Odpowiedz
@Zede1: @Pyrakus: Kolega piszę o poście, a nie o IF :)

@entrop:

Due to the unfortunate popularity of extended fasting fads, people put themselves at risk of serious problems, including the problem of death. That’s tough to come back from (or so I’ve been told). Please be careful with the temptation to follow diets that scold you for not fasting long or hard enough. The risks can be severe.
  • Odpowiedz
@kacperpzn: raczej nie rzucałbym się od razu na 200 dni bez jedzenia, nie mam też żadnych restrykcyjnych planów i celów do osiągnięcia - nic nie będzie mnie powtrzymywało przed sięgnięciem do lodówki w razie czego, mam wystarczająco siły woli żeby nie musieć trzymać się żadnych planów.
sądziłem żeby spróbować przez tydzień, potem może dłużej po jakiejś miesięcznej przerwie. nie zamierzam też odstawiać supli witaminowych ani #!$%@?ć potrójnego kebaba po zakończeniu. Bardziej
  • Odpowiedz
@spidero: Jak ktos naprawde bedzie chcial to i tak wezmie, jak ma wlasny rozum i uwaza, ze to mu bardziej zaszkodzi niz pomoze, to moje polecanie mu nic nie da
  • Odpowiedz
-Nie dostarczysz odpowiedniej ilości białka, więc poza tkanką tłuszczową stracisz też dużo masy mięśniowej


@kacperpzn: jeszcze jedno - z tego co się orientuję to w pierwszej kolejności są (jak do tego dojdzie już) i tak spalane mięśnie gorszej jakości, które i tak warto stracić. poza tym to nie powinno się dziać w takim krótkim okresie, dla organizmu to dopiero ostateczność. a ja dopiero co 5kg na masie zrobiłem i mi "troszkę"
  • Odpowiedz
@Szimu: niestety ludzie sami nie sprawdzaja informacji i sugeruja sie pierwsza lepsza informacja co znajda w internecie, jak ktos chce i jest w pelni swiadomy co bierze to spoko niech zre dnp, ale na boga nie polacajajmy tego komus kto chce schudnac i pyta o srodki bo nie ma wiedzy co to.
  • Odpowiedz
niestety ludzie sami nie sprawdzaja informacji i sugeruja sie pierwsza lepsza informacja co znajda w internecie, jak ktos chce i jest w pelni swiadomy co bierze to spoko niech zre dnp, ale na boga nie polacajajmy tego komus kto chce schudnac i pyta o srodki bo nie ma wiedzy co to.


@spidero: Przeczytaj jeszcze raz co napisales, bo moze nieswiadomie nalezysz do elity intelektualnej. Sugerujesz, ze ktos wzialby jakikolwiek spalacz tluszczu,
  • Odpowiedz
@entrop:

w pierwszej kolejności są (jak do tego dojdzie już) i tak spalane mięśnie gorszej jakości, które i tak warto stracić


Jakie to są mięśnie gorszej jakości ? Coś chyba na złą stronę internetu wkroczyłeś :P

poza tym to nie powinno się dziać w takim krótkim okresie


Nie wiem jak szybko, ale strzelam, że po kilku dniach lub nawet wcześniej zacznie się spalać mięśnie

dla organizmu to dopiero ostateczność


Właśnie nie.
  • Odpowiedz