Wpis z mikrobloga

Jakiś czas temu kupiłem zestaw midi Technicsa (wzmacniacz SU-X120). Z samej wieży jestem bardzo zadowolony, ale kolumny na których słucham pozostawiają już wiele do życzenia. Są to typowe kolumny od starej miniwieży (czarne z bass reflexem z przodu, nie wiem nawet jakiej marki). Poza tym że mają częściowo wykruszone zawieszenia to mam wrażenie że dźwięk z nich jest dosyć przeciętny, tzn. nie mam zbytniego porównania ale mam wrażenie że ten zestaw "zasługuje" na lepsze kolumny i nie wykorzystuję jego potencjału w całości.

Szukam kolumn w zakresie 250-300 zł, gdzie 300 zł jest kwotą graniczną. Chciałbym poprawy w dźwięku, żeby był żywszy i głębszego basu. Nie wiem jak dokładnie to opisać bo za dużo kolumn nie słyszałem w życiu ale myślę że lwia część "normalnych" kolumn zagra od nich lepiej. Tylko pytanie które zagrają najlepiej w tej cenie. Odnośnie innych kryteriów, kolumny mają być mniej-więcej wysokości wieży (czyli 40-50 cm), i najlepiej czarne albo ciemnobrązowe. Wzmacniacz ma 8 omów i oddaje 40W na kanał, więc oczywiście muszą pasować do tych parametrów.

Sprzęt mam ustawiony na szafce o szerokości 1.2m naprzeciwko łóżka gdzie najczęściej w pozycji siedząco-leżącej słucham sobie muzyki. Podaję te informacje bo podobno to ważne.

Podobają mi się kolumny:

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-technics-sb-cs7-CID99-IDnhC2Y.html#5ab3c86848
https://www.olx.pl/oferta/unitra-thomson-zg30-c115-197-rok-wersja-eksportowa-CID99-IDtxjff.html#681c5b891c
https://www.olx.pl/oferta/kolumny-tonsil-perfect-150-CID99-IDxYScC.html#3b9591ae2b

Które z nich byłyby najlepsze? Oczywiście prosiłbym też o inne propozycje, te podałem tak dla zorientowania się w sytuacji.

#audio #audioboners #pytaniedoeksperta #pytanie
  • 33
@UrbanShadow fajne iq i celestion mam w tych pieniądzach. Z tych co podesłałeś to nic ciekawego. Jedne to stare unitry, tonsil Perfect za którymi nie przepadam gdyż dziwny balans tonalny maja, te od technicsa są z też z mini wieży tylko innej .
@UrbanShadow: Celestion 5 , kolumny brytyjskiej produkcji, bardzo muzykalne, generują dużą i gładką scenę ale są też dosyć wymagające dla wzmacniacza mi najlepiej się zgrały z onkyo a-8250. Bas należy raczej do tych szybszych ale dobrze kontrolowanych.
Mam je w kolorze czarnym, jedna kolumna ma reparaturkę na rancie, zwykle chodzą za 400-500 zł + wysyłka. Ja ze względu na ten defekt chce 330 zł z przesyłką. IQ m200 , mają więcej
@UrbanShadow z eltax to kojarzę tanie i badziewie kina domowe, ojciec miał. Te onkyo sam miałem i nie polecam pazdzierz straszliwy . Te magnat zwróć uwagę na kolory zawieszeń, ktoś chyba jedno wymienił a drugie zaraz się rozleci ( ͡º ͜ʖ͡º). Canton jak najbardziej, dobre kolumny mam obecnie na stanie wielkie fonum 200 i miałem z tej serii fonum 402 mniejsze. Do tego gle 50, karat 60
@Ojezu: Na giełdzie totalna posucha, były jakieś ładne ZG30c ale w wersji na 4 omy, jakieś Tonsile z chińskimi głośnikami basowymi a reszta to albo od miniwieży albo w opłakanym stanie i gorzej grające od moich. Jeden gość miał wzmacniacz Technics SU-V85 z jakimiś kolumnami Marantz, grało to pięknie ale niestety sprzęt nie na sprzedaż, powiedział mi tylko że cały ten zestaw to koło 2000zł, pewnie dlatego tak ładnie grało (