Wpis z mikrobloga

Mirki, dostałem dwa uszkodzone zegarki. Po nastawieniu godziny działają przez jakiś czas ale potem przestają.
Jest to Breitling oraz Omega Speedmaster ale do sedna. Chodzi mi o ich oryginalność. Macie jakieś legitne strony do sprawdzenia tego? Bądź ktoś się zna?
W moim mieście żaden zegarmistrz nie umie tego stwierdzić

#zegarki
  • 17
@mordziatymordziaty: Nie podoba mi się ta Omega. Lewy totalizator to dzień tygodnia, dolny to wskazanie dobowe godziny. Pytanie moje brzmi: gdzie datownik? I drugie pytanie: Jeżeli duża, czerwona wskazówka to sekundnik, a prawy totalizator to minuty chronografu, to gdzie sekundnik chronografu?
@boa_dupczyciel: No, właśnie. O Omedze napisałem powyżej. Teraz przyjrzałem się Breitlingowi i też mi nie pasuje parę rzeczy.
Po 1.: Widzę, że zegarek ma niby suwak logarytmiczny. Powinno dać się obracać bezel wewnętrzny. Brakuje koronki do tego.
Po 2.: Nie pasuje mi oznaczenie tarcz totalizatorów. Są minuty (góra), godziny (lewo) i chyba dziesiąte części sekundy (dół). Gdzie są sekundy? Jeśli to wskazówka centralna, to gdzie jest sekundnik główny w takim razie?
@mordziatymordziaty: bo większość zegarmistrzów to "wymieniacze bateryjek i pasków". U mnie w mieście tylko jeden potrafi regulować automaty i ma do tego sprzęt - co ciekawe jest właścicielem lokalnej sieciówki jubilerskiej i nawet nigdzie nie reklamuje się jako zegarmistrz.

Twoje "zegarki" to oczywiście fejki, nikt ci nie podaruje od tak zegarków wartych co najmniej kilkanaście tys. zł. Nawet uszkodzonych.
Liczę jeszcze, że jest tu jakiś znawca i się wypowie co nie co. Podjadę jutro do zegarmistrza, żeby mi otworzyli bo takiego klucza nie posiadam


@mordziatymordziaty: Znawca here. Oszczędź sobie podróży do zegarmistrza. To marne podróbki. Układ tarcz od chrono nie ma żadnego sensu
@mordziatymordziaty: jeśli nie masz wujka milionera to na 100% takie prezenty to podróbki. Bo nikt nie rozdaje zegarków wartych po kilka tysięcy i więcej. Zatem masz zegarki warte tyle co nic.
Bo jakość fatalna. Nawet chińczyk zbytnio się nie starał wyglądu skopiować.