Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego różowe oburzają się gdy zaproponuje im się rozdzielność majątkową po ślubie, a same nie widząc nic złego w tym że zostają przy panieńskim nazwisku, ew. dwuczłonowym, mimo że kariery naukowej nie prowadzą. Myślałem że jak ktoś jest za nowoczesnym modelem małżeńskim to powinien być konsekwentny.

#zwiazki #slub #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 26
milionerzy z wykopa XD: przecież rozdzielność majątkowa przy tych śmiesznych polaczkowych zarobkach nie ma sensu XD
twoja królewna zarabia 2 na rękę a ty zawrotne 4 hurrr rozdzielność majątkowa, tylko gdzie ten majątek typie XD
trochę ma prawo się obruszyć, chyba głównie z powodu że dotarło do niej jakiego dzbana ma u boku.
Wielkie majątki te wasze że musicie sobie intercyzy podpisywać XD

po pierwsze nie jesteście w stanach, nie jesteście
przecież rozdzielność majątkowa przy tych śmiesznych polaczkowych zarobkach nie ma sensu XD

twoja królewna zarabia 2 na rękę a ty zawrotne 4 hurrr rozdzielność majątkowa, tylko gdzie ten majątek typie XD

trochę ma prawo się obruszyć, chyba głównie z powodu że dotarło do niej jakiego dzbana ma u boku.

Wielkie majątki te wasze że musicie sobie intercyzy podpisywać XD


po pierwsze nie jesteście w stanach, nie jesteście multimilionerami i nigdy nie będziecie,
Myślałem że jak ktoś jest za nowoczesnym modelem małżeńskim to powinien być konsekwentny.


@AnonimoweMirkoWyznania: błąd logiczny/poznawczy. Ty tworzysz w głowie zbiór poglądów, Ty nazywasz ten swój zbiór (nowoczesnym modelem) a następnie Ty wymagasz, żeby ktoś przestrzegał albo wszystkich albo żadnych poglądów z Twojego zbioru. No absurd. Błąd logiczny/poznawczy i nierozróżnianie swojego poglądu od rzeczywistości.
milionerzy z wykopa XD: > rozdzielność majątkowa w innym wypadku niż OLBRZYMIA różnica majątkowa ma sens, kiedy partner/partnerka posiada duże zadłużenia lub zarządza spółką cywilną lub piastuje stanowisko (charakterystyczne dla państwówki) na którym to odpowiada się własnym majątkiem.

@Instynkt: może chociaż przeczytaj to co cytujesz zamiast się błaźnić?

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
@Rea_Achillea: Kurcze rzeczywiście. Patrz, tyle razy to widziałem, tyle razy mnie ten fenomen dwóch nazwisk pań akademiczek zastanawiał, a nie wpadłem na ten prosty fakt. Wręcz przyszło mi do głowy, że to może jakiś stary zwyczaj sprzed wojny z inteligenckich rodzin jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
milionerzy z wykopa XD: > rozdzielność majątkowa w innym wypadku niż OLBRZYMIA różnica majątkowa ma sens, kiedy partner/partnerka posiada duże zadłużenia lub zarządza spółką cywilną lub piastuje stanowisko (charakterystyczne dla państwówki) na którym to odpowiada się własnym majątkiem.

@Instynkt: może chociaż przeczytaj to co cytujesz zamiast się błaźnić?


@AnonimoweMirkoWyznania:
Pobierz
źródło: comment_faC1TeRGy0yDSZ4jmhh9bzaVkM3DpLM9.jpg