Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dlaczego różowe oburzają się gdy zaproponuje im się rozdzielność majątkową po ślubie, a same nie widząc nic złego w tym że zostają przy panieńskim nazwisku, ew. dwuczłonowym, mimo że kariery naukowej nie prowadzą. Myślałem że jak ktoś jest za nowoczesnym modelem małżeńskim to powinien być konsekwentny.

#zwiazki #slub #logikarozowychpaskow

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Zkropkao_Na
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 26
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania sama chciałabym rozdzielność majątkowa, widząc jak mój ojciec staje się alkoholikiem nie mogłabym tak zaufać, dobrze że moja mama o tym też myślała wcześniej i teraz nie ma jakiś niepotrzebnych walk o dom np
  • Odpowiedz
milionerzy z wykopa XD: przecież rozdzielność majątkowa przy tych śmiesznych polaczkowych zarobkach nie ma sensu XD
twoja królewna zarabia 2 na rękę a ty zawrotne 4 hurrr rozdzielność majątkowa, tylko gdzie ten majątek typie XD
trochę ma prawo się obruszyć, chyba głównie z powodu że dotarło do niej jakiego dzbana ma u boku.
Wielkie majątki te wasze że musicie sobie intercyzy podpisywać XD

po pierwsze nie jesteście w stanach, nie jesteście
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Co z głupi komentarz.

Autor tematu zwraca uwagę na bardzo ważną kwestię.

Wspomnę tylko, że przy ślubie jakby domyślną opcja jest powstanie wspólnoty majątkowej. Aby do tego nie doszło, należy dokonać odpowiednich adnotacji :)
  • Odpowiedz
przecież rozdzielność majątkowa przy tych śmiesznych polaczkowych zarobkach nie ma sensu XD

twoja królewna zarabia 2 na rękę a ty zawrotne 4 hurrr rozdzielność majątkowa, tylko gdzie ten majątek typie XD

trochę ma prawo się obruszyć, chyba głównie z powodu że dotarło do niej jakiego dzbana ma u boku.

Wielkie majątki te wasze że musicie sobie intercyzy podpisywać XD


po pierwsze nie jesteście w stanach, nie jesteście multimilionerami i nigdy nie będziecie,
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: ja tam bym chciala dwuczłonowe, bo nikt w rodzinie ojca nie ma syna, więc, żeby jakoś się ostało. I rozdzielnosć też bym chciała, bo jednak w całe mieszkanie włozyłam tylko swoje pieniądze, niebieski nic nie dołożył. Punkt widzenia zalezy od punktu siedzenia.
  • Odpowiedz
Myślałem że jak ktoś jest za nowoczesnym modelem małżeńskim to powinien być konsekwentny.


@AnonimoweMirkoWyznania: błąd logiczny/poznawczy. Ty tworzysz w głowie zbiór poglądów, Ty nazywasz ten swój zbiór (nowoczesnym modelem) a następnie Ty wymagasz, żeby ktoś przestrzegał albo wszystkich albo żadnych poglądów z Twojego zbioru. No absurd. Błąd logiczny/poznawczy i nierozróżnianie swojego poglądu od rzeczywistości.
  • Odpowiedz
milionerzy z wykopa XD: > rozdzielność majątkowa w innym wypadku niż OLBRZYMIA różnica majątkowa ma sens, kiedy partner/partnerka posiada duże zadłużenia lub zarządza spółką cywilną lub piastuje stanowisko (charakterystyczne dla państwówki) na którym to odpowiada się własnym majątkiem.

@Instynkt: może chociaż przeczytaj to co cytujesz zamiast się błaźnić?

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
  • Odpowiedz
@kult_cwaniaka: chodzi o to, ze jak kobieta ma na nazwisko X i pisze prace naukowe, to juz ma jakis dorobek na swoje konto. A jak zmieni na Y, to inni ludzie moga tego z nia nie powiazac. Natomiast jak ma X-Y to juz dalej jest kojarzona z danymi zagadnieniami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Rea_Achillea: Kurcze rzeczywiście. Patrz, tyle razy to widziałem, tyle razy mnie ten fenomen dwóch nazwisk pań akademiczek zastanawiał, a nie wpadłem na ten prosty fakt. Wręcz przyszło mi do głowy, że to może jakiś stary zwyczaj sprzed wojny z inteligenckich rodzin jest ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
milionerzy z wykopa XD: > rozdzielność majątkowa w innym wypadku niż OLBRZYMIA różnica majątkowa ma sens, kiedy partner/partnerka posiada duże zadłużenia lub zarządza spółką cywilną lub piastuje stanowisko (charakterystyczne dla państwówki) na którym to odpowiada się własnym majątkiem.

@Instynkt: może chociaż przeczytaj to co cytujesz zamiast się błaźnić?


@AnonimoweMirkoWyznania:
Instynkt - > milionerzy z wykopa XD: > rozdzielność majątkowa w innym wypadku niż OLB...

źródło: comment_faC1TeRGy0yDSZ4jmhh9bzaVkM3DpLM9.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
DestrukcyjnaAzjatka: Chcem intercyze, powtarzam INTERCYZE i według mnie to jest wporządku, ale moja roszczeniowa dziewczyna wymyśliła sobie dwuczlonowe nazwisko! Prezcież to nie sprawiedliwe, albo tradycja albo nowoczesność! Ma być tak jak ja chce!!!!!!!!!

Tak właśnie widzę Twój wpis...

Zaakceptował: Zkropkao_Na}
  • Odpowiedz