Wpis z mikrobloga

Komputery @hp-polska to jakiś żart. Mam starego Compaq 8000 na 775, chciałem go użyć jako domowego serwera, ale przecież Ubuntu od 12 do 18 nie instaluje się. Zapewne spytacie dlaczego a no dlatego "ACPI ERROR: 01" i tak w kółko, jeden sie zabootuje pokaze okienko instalacyjne i każe skonfigurować sieciówkę, mimo jej podpięcia nawet nie wykrywa kabla! Przecież to jakiś #!$%@? żart, natomiast Windows od XP w górę instaluje się bez zająknięcia, porażka. Może ma ktoś jakieś rozwiązanie? Mam jeszcze debiana w zanadrzu ale wole Ubuntu.

#linux #informatyka #serwery #hp
  • 9
"ACPI ERROR: 01"


@siemawpadajdomejkuchni: acpi w gówno budżetowych lapkach. Plaga wszystkich systemów łącznie z windowsem. Na #!$%@? producenci ustalili standardy acpi skoro sami ich nie przestrzegają? Tutaj taka ciekawostka z dupy - jeden z najbardziej kompatybilnymi komputerami pod linuksa sa te od microsoftu bo one dosyć mocno się trzymają wyznaczonych standardów.

acpi=off to flaga dla kernela. Albo dopisujesz w paramterach uruchamiania w instalatorze albo chyba wyklikujesz pod którymś z FX -