Wpis z mikrobloga

Typowe wyobrażenia o "Wyborczej" kogoś, kto nigdy nie czyta "Wyborczej" jest takie, że sączy się tam niezbilansowaną propagandę proimigrancką i czytelnicy są niedoinformowani/mają wyprane mózgi. Myśli tak na oko z 80% Wykopu.

W rzeczywistości Wyborcza - choć posiada wyraźną linię redakcyjną - często zaprasza osoby, z którymi się nie zgadza, by się swobodnie (w wywiadzie) wypowiedziały. Ostatnio np. zaprosili prof. Nowaka. We wrześniu 2015 (sic!) Wyborcza wydrukowała z kolei duży wywiad z Euroislamem. Czytamy tam m. in.:

Grzegorz, w jednym z wywiadów powiedziałeś, że "żeby zrozumieć naturę terroryzmu islamskiego, wystarczy poczytać Koran". Mocne słowa.

G.L.: Absolutnie tak. Żeby zrozumieć proces myślenia islamskich terrorystów, wystarczy przeczytać Koran, co nie znaczy, że każdy czytający tę księgę zostaje terrorystą.

W Koranie jest inspiracja do terroryzmu?

G.L.: Tak, w wielu wersetach.

Na przykład?

G.L.: Spośród ponad stu wersetów w Koranie, wzywających do walki, weźmy dla przykładu z sury, z jakiegoś powodu nazwanej "Łupy", wers 67: "Nie jest odpowiednie dla Proroka, aby brał jeńców, dopóki on nie dokona całkowitego podboju ziemi".


I jeszcze:

Na waszej stronie pada takie stwierdzenie, że Państwo Islamskie, terroryzm, dżihadyzm to tak naprawdę ten "prawdziwy islam". Że liberałowie i demokraci muzułmańscy to już nie są "prawdziwi muzułmanie". To samo o liberalnych muzułmanach mówią terroryści i fundamentaliści islamscy.

P.Ś. : Bardzo bym chciał, żeby dominującym nurtem w islamie byli muzułmańscy liberałowie akceptujący równość płci, religii i szanujący wartości demokratyczne, ale niestety tak nie jest.


Czytelnik GW poznał więc stanowisko drugiej strony sporu w kluczowym (szczyt potoków imigracyjnych) momencie.

Pytanie: czy któraś "prawacka" gazeta/tygodnik zaprasza drugą stronę, by wypowiadała się w ten sposób? Był tam kiedyś jakiś poważny przeciwnik ideologiczny/polityczny inaczej niż w formie kontrolowanej (cytaty)? Nie? I kto tu jest niedoinformowany/manipulowany?

#islam #imigranci #uchodzcy #media #4konserwy #neuropa #wyborcza #gw #polityka
eoneon - Typowe wyobrażenia o "Wyborczej" kogoś, kto nigdy nie czyta "Wyborczej" jest...

źródło: comment_U92OO4gIeiurH7Kd90bKT8TheLL9fZQU.jpg

Pobierz
  • 58
@eoneon dobra dałeś link do artykułu który ma już 3 lata xD dobra to może mały challange ? Proszę by z każdego numeru( numer po numerze ) był artykuł który nie jest zgodna z linią gazety. Gazeta jest tak obszerna że myślę że znajdzie się artykuł który nie jest po ich lini, z zastrzeżeniem że autorem ma być pracownik GW a nie gość. Niech będzie 5 numerów jeden za drugim Proszę o
dobra dałeś link do artykułu który ma już 3 lata


@susuke15: Dałem też do takiego, co ma 2 miesiące.

Proszę by z każdego numeru( numer po numerze ) był artykuł który nie jest zgodna z linią gazety


@susuke15: Nie ma takich wywiadów aż tyle, zresztą nie twierdziłem, że są w każdym numerze. Występują raz na jakiś czas i są dość głośne.

Tak więc sorry, ale odmawiam, zwłaszcza, że nikt mi
@eoneon raz na jakiś czas... Ale co mnie obchodza media prawicowe. To Ty bronisz gazety więc mnie obchodzi ta gazeta. Proponowałem zakład , wycofałes się więc skasuj post bo jesteś śmieszny. Jeśli coś bronie to jestem w stanie udowodnić swoją rację. Ty nie jesteś bo wstawiając artykuł który ma ponad 3 lata a wydań wyszło duzzzzo więcej narażasz się na mocną kontrę. Ja to wykorzystałem .
@susuke15: wot, choćby to, uczciwy artykulik o Calais (akurat miałem gdzieś zapisany) – http://wyborcza.pl/1,75399,19578831,francuzi-maja-dosc-imigrantow-calais-prosi-o-pomoc-armii.html
Ale kompletnie nie rozumiesz idei wpisu. Wyborcza ma prawo przedstawiać swoją linię programową. W przeciwieństwie jednak do gro mediów prawicowych w Polsce robi to w sposób dalece uczciwszy. (choć IMHO gorszy niż choćby Rzepa – sam za Wyborczą nie przepadam i zdarza mi się kupić dosłownie z 2 razy do roku, przy czym generalnie gazet kupuję bardzo
@Fren artykuł z 2016. Daj z grudnia 2018 . Słuchaj. Ja nie bronie im bronić swojej lini. Niech chociaż 1 artykuł na numer daja przeciwny. To aż tak dużo ? Niech walną 10 po swojej lini i 1 po przeciwnej . Wątek jest o GW a nie o mediach prawicowych i tego się trzymajmy. Wiesz dlaczego nazwałem ludzi z GW idiotów ? Bo nie mają nawet kultury.
Wojciech Czuchnowski zaczął obrażać Antoniego
@susuke15: na ile widzę ten artykuł to wyszukałem w 5 sekund http://wyborcza.pl/7,75399,23365492,grecy-traca-cierpliwosc-do-imigrantow-boja-sie-o-branze-turystyczna.html

Wiesz dlaczego nazwałem ludzi z GW idiotów ? Bo nie mają nawet kultury.

jeden przypadek i to zupełnie niezwiązany z kwestią rzetelności. Faktycznie, środowisko GW jest histeryczne czemu nieraz (jak w tym przypadku) daje wyraz. Niemniej nawet red. Kurski napisał, że to "wyjście z roli dziennikarza".
Jeśli jeden przypadek pozwala ci nazywać całe środowisko idiotami, to jak mamy nazywać
@raj: Bardzo cenię i jak może pamiętasz z innego wątku nawet promuję, ale to jest jednak coś innego niż tygodniki, które masz też w kiosku. KJ wydaje Pressje, ale to ma nakład rzedu 1500 sztuk. Budżet KJ czy NK to kilkadziesiąt tysięcy miesięcznie, a "Polityka" ma z tego co pamiętam przychody rzędu 60 mln rocznie. Rząd wielkości więcej, to pozwala na dużo szerszą działalność.

Kapitał mają Karnowscy i Sakiewicz, ale oni