Wpis z mikrobloga

Typowe wyobrażenia o "Wyborczej" kogoś, kto nigdy nie czyta "Wyborczej" jest takie, że sączy się tam niezbilansowaną propagandę proimigrancką i czytelnicy są niedoinformowani/mają wyprane mózgi. Myśli tak na oko z 80% Wykopu.

W rzeczywistości Wyborcza - choć posiada wyraźną linię redakcyjną - często zaprasza osoby, z którymi się nie zgadza, by się swobodnie (w wywiadzie) wypowiedziały. Ostatnio np. zaprosili prof. Nowaka. We wrześniu 2015 (sic!) Wyborcza wydrukowała z kolei duży wywiad z Euroislamem. Czytamy tam m. in.:

Grzegorz, w jednym z wywiadów powiedziałeś, że "żeby zrozumieć naturę terroryzmu islamskiego, wystarczy poczytać Koran". Mocne słowa.

G.L.: Absolutnie tak. Żeby zrozumieć proces myślenia islamskich terrorystów, wystarczy przeczytać Koran, co nie znaczy, że każdy czytający tę księgę zostaje terrorystą.

W Koranie jest inspiracja do terroryzmu?

G.L.: Tak, w wielu wersetach.

Na przykład?

G.L.: Spośród ponad stu wersetów w Koranie, wzywających do walki, weźmy dla przykładu z sury, z jakiegoś powodu nazwanej "Łupy", wers 67: "Nie jest odpowiednie dla Proroka, aby brał jeńców, dopóki on nie dokona całkowitego podboju ziemi".


I jeszcze:

Na waszej stronie pada takie stwierdzenie, że Państwo Islamskie, terroryzm, dżihadyzm to tak naprawdę ten "prawdziwy islam". Że liberałowie i demokraci muzułmańscy to już nie są "prawdziwi muzułmanie". To samo o liberalnych muzułmanach mówią terroryści i fundamentaliści islamscy.

P.Ś. : Bardzo bym chciał, żeby dominującym nurtem w islamie byli muzułmańscy liberałowie akceptujący równość płci, religii i szanujący wartości demokratyczne, ale niestety tak nie jest.


Czytelnik GW poznał więc stanowisko drugiej strony sporu w kluczowym (szczyt potoków imigracyjnych) momencie.

Pytanie: czy któraś "prawacka" gazeta/tygodnik zaprasza drugą stronę, by wypowiadała się w ten sposób? Był tam kiedyś jakiś poważny przeciwnik ideologiczny/polityczny inaczej niż w formie kontrolowanej (cytaty)? Nie? I kto tu jest niedoinformowany/manipulowany?

#islam #imigranci #uchodzcy #media #4konserwy #neuropa #wyborcza #gw #polityka
eoneon - Typowe wyobrażenia o "Wyborczej" kogoś, kto nigdy nie czyta "Wyborczej" jest...

źródło: comment_U92OO4gIeiurH7Kd90bKT8TheLL9fZQU.jpg

Pobierz
  • 58
@eoneon: nie mam pojęcia, jakim cudem myślącemu człowiekowi można wcisnąć, że TVN czy wyborcza TYLKO kłamie i manipuluje, na poziomie równym lub gorszym jak TVP czy inny prawacki ściek xD tysol zgarnął nawet bana na wykopie, bo modki miały dość ich fejk niusów.

Ale to wszystko jak zwykle w przypadku konserw sprowadza się do projekcji. MOZE I MOJE MEDIA SSĄ PAŁE, ALE ZOBACZCIE NA GÓWNO WYBIURCZE, TAM JEST JESZCSE GORZEJ.

(
MOZE I MOJE MEDIA SSĄ PAŁE, ALE ZOBACZCIE NA GÓWNO WYBIURCZE, TAM JEST JESZCSE GORZEJ.


@Nieprzyjazny_Ziemniak: Najśmieszniejsze jest to, że praktycznie za każdym razem, kiedy ja lub ktoś tutaj robi fact checking, okazuje się, że Wyborcza wcale nie napisała tak, jak się jej przeciwnikom wydaje. Jeden przykład to wspomniany przez Ciebie wczorajszy fail "TySola", gdzie żenująco poprzekręcali przekaz GW. Inny masz np. tutaj, kiedy gość cytujący z dupy opinię niby to
@eoneon: W 2016 roku, w papierowym wydaniu Wyborczej był wywiad z profesorem Chazbijewiczem, Tatarem, członkiem PiS i członkiem Komitetu Poparcia Jarosława Kaczyńskiego. Ten że procesor negatywnie wypowiadał się o imigrantach z krajów muzułmańskich i z mocną pogardą krytykował Polaków przechodzących na Islam. I to wszystko w anty-polskiej i pro-islamskiej Gazecie Wyborczej.
@rzuberbozy: Piszą też dużo o kulturze i mają cały magazyn o książkach. No i w ramach abonamentu "Wyborczej" dostajesz też np. zarąbiste analizy danych z BIQdata.

Orliński napisał ostatnio słownik współczesny, gdzie tłumaczy czytelnikom ze starszego pokolenia co to "gównoburza", "piwniczak", "madka" albo "przegryw" ( ͡° ͜ʖ ͡°):
http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,23839823,emoji-emotikon-i-u-1f4a9-wojciecha-orlinskiego-slownik-z.html

Innymi słowy, czytając tylko GW masz całkiem niezły ogląd rzeczywistości. Czytając wyłącznie media prawicowe i Wykop
Typowe wyobrażenia o "Wyborczej" kogoś, kto nigdy nie czyta "Wyborczej" jest takie, że sączy się tam niezbilansowaną propagandę proimigrancką i czytelnicy są niedoinformowani/mają wyprane mózgi. Myśli tak na oko z 80% Wykopu.


@eoneon:
Osoby które tak twierdzą nie potrafią czytać ze zrozumieniem, mieszają im się fakty i opinie. Uogólniając, osoby z ilorazem inteligencji poniżej 85.
@gora-adam90: o to to, abonament jest za psie pieniądze, a magazyny w większości na świetnym poziomie. reportaże to majstersztyk, historia się broni, nawet WO na każdy numer ma 2, 3 świetne teksty, cała masa genialnych publikacji na opublikowanych źródłach, a te polityczne, nawet jeżeli stronnicze, też są najczęściej konkretne, i można z nich wyłowić dużo wiedzy, obierając ją z dość propagandowych nagłówków i demagogii.

Wyobrażam sobie tych prawaków motzno, którzy bardzo
@eoneon: @Nieprzyjazny_Ziemniak:

Przypomnijcie sobie, że gdy w wykopalisku pojawia się źródło z GW to niektórzy natychmiast zakopuja i w komentarzu piszą: "przecież to GW więc wiadomo, że kłamie". I każdy to wie, że GW kłamie, ale nikt nigdy nie wie kiedy ani gdzie. Kiedyś jak dyskutowalem sobie z kimś chciałem poprzeć swoje zdanie artykułem z GW i prewencyjne dopisałem, że wiem, jaki poziom prezentuje GW, ale ten artykuł jest akurat
@eoneon: Zgadzam się. Kiedyś czytałem sporo ich artykułów i nie zauważyłem propagandy i jednostronności GW (tak, wiem, że pewnie jestem ślepy i zmanipulowany).
Śmiać (przez łzy) mi się chce jak ciągle widzę na wykopie "zakop za źródło". Wchodzę sobie wówczas w takiego zakupującego i w więszkości jego wykopy to niezależna, wsieci, wdupie, jakieś patriotyczne portale itp.
Szczerze to dopiero na wykopie przeczytałem, jaka to GW jest straszna i są inne alternatywy
@OnePageTo: "Rzeczpospolita" chyba jest lepsza jako typowy dziennik, ale biorąc pod uwagę cały ekosystem (magazyny, portale) GW nie ma sobie równych. No i abonament "Rzeczpospolitej" jest absurdalnie drogi. Podstawowy pakiet jest 2x droższy niż "Wyborcza Premium" - https://prenumerata.rp.pl/oferta-cyfrowa.html?tab=1 vs http://prenumerata.wyborcza.pl/lp/0,145442.html

Wyraźnie RP celuje w biznes/urzędy.
@Semigod: Dla ścisłości: chodzi o gazeta.pl vs wyborcza.pl. Gazeta.pl to portal typu interia.pl czy wp.pl z celebrytami, clickbaitowymi tytułami, itp. I jest za darmo. Płatna wyborcza.pl nie różni się za to treścią od papieru. Ja papieru nie kupuję, ale od dłuższego czasu mam abonament cyfrowy i czytam sobie w aplikacji na tablecie. Można nawet wybrać widok "jak w dzisiejszym wydaniu papierowym".
Najbadziej przerażające jest to, że jakby zrobić ankietę większość opowiedziałaby się za zamknięciem wyborczej, TVN, tvn24. Niezależne media są jedyną gwarancją swobód obywatelskich - jestem ciagle w szoku, że społeczeństwo się zgadza na to co robi w TVP. Farsa, z której tutaj nawet ludzie się śmieją (słynne paski). A to jest naprawdę przerażające - TVP jest tubą programową, bez żadnych rzetelnych wiadomości - wyobraźmy sobie, że to jedyna stacja, internet ocenzurowany i
@eoneon: nie ma zadnej różnicy i dobrze o tym wiesz.To tak jakbyś chciał rozróżnić TVP info od zwykłego TVP ta sama linia partyjna.A sugerowanie że skoro pojawiają się tam głosy osób z 2strony to są w miarę obiektywni jest o tyle śmieszne że w programach TVP też występują posłowie PO czy PSLu.