Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
mam pewien problem z siostra i nie wiem jak przemowic jej do rozsadku
otoz nabrala ona chwilowek na dosc duza sume pieniędzy, dzis dowiedzieli sie o tym rodzice poniewaz przyszla dzis kartka z wezwaniem do zaplaty
w rozmowie przez telefon powiedziala ze nie bedzie tego splacac i zeby wyrzucic kartke do kosza
rodzicie splacaja juz za nia troche pieniedzy bo wczesniej tez brala chwilowki
w jaki sposob przemowic jej do rozumu, siostra mieszka na wynajmie i ma jakas gownoprace na pol etatu, mowi ze nie wroci do domu
jakie jest najlepsze wyjscie z tej sytuacji, rodzice zastanawiaja sie nad zignorowaniem tego i daniem jej wolnej reki, gdyz boja sie ze bedzie ona brala kolejne pozyczki
co moze z tego wyniknac?
komornik usiadzie jej na pensje czy moze tez wejsc na moich rodzicow?
ktos moze powiedziec czy jak nie splaca sie pozyczek to dostanie w koncu brak zdolnosci kredytowej? nie znam sie na tym za bardzo
dodam ze siostra jest pelnoletnia
#kredyt #kasa #pieniadze #banki #finanse #pomocy

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy dla młodzieży
  • 6
@AnonimoweMirkoWyznania: u mnie komornik chciał wejść na mieszkanie (gdzie 8 lat temu wynajmował je student i podał ten adres do korespondencji (nie miał meldunku), a w którym mieszkam od 5 lat) w celu zajęcia ruchomości należących do dłużnika.
jeżeli siostra podała adres rodziców - a rozumiem że tak zrobiła jeżeli korespondencja przyszła i patrząc na to jak działają komornicy, nie byłbym pewny bezpieczeństwa majątku rodziców.