Wpis z mikrobloga

@Gluten: nagonka jest przez propagandę medialna WOŚP-u i lansowanie nieprawdziwych stwierdzeń, ze Owsiak ratuje służbę zdrowia i życia ludzkie. To jest kłamstwo, WOŚP to 1 promil rocznego budżetu państwa przeznaczonego na służbę zdrowia. Taka „dobroczynność” długofalowo jest szkodliwa, bo nie leczy choroby, tylko zataja objawy. A lekiem jest zwiększenie składek, które są skandalicznie niskie w porównaniu z reszta krajów Europy. Owsiak mógłby wykorzystać swój autorytet i zaapelować o zwiększenie wydatków na
  • Odpowiedz
@Matpiotr: @brovar: @Brunuser: @Gluten:

Caritas to ładna pralnia pieniędzy. Według tego rozliczenia http://www.caritas.pl/wp-content/uploads/2014/02/Sprawozdanie-finansowe-2014.pdf

To KOSZTY AMDMINISTRACYJE TO 19,4% PRZYCHODÓW!

Dla porównania WOŚP w 2014 dopłaciło 4 MILIONY ZŁOTYCH ZE ŚRODKÓW WŁASNYCH NIE POCHODZĄCYCH ZE ZBIÓRKI.
https://static.wosp.org.pl/trunk/uploaded/sended/files/strony/fundacja/wazne/sprawozdanie_22_final.pdf

KOSZT ZBIÓRKI 315.000zł dla ponad 4 MILIARDÓW PLN kosztów administracyjnych CARITAS.

Jeśli brać koszty WOŚP W 2017 ROKU TO WYSZŁO LEDWO TROCHĘ PONAD 4% ZEBRANEJ KWOTY

Jaką #!$%@?ą trzeba być żeby szkalować
  • Odpowiedz
@Jacket: cooo xD u mnie w firmie robilismy kilka lat z rzedu po 2-3 te paczki ale czytajac te listy od “potrzebujacych” az odechciewalo sie pomocy. Sami roszczeniowi i wybredni ludzie.
  • Odpowiedz
@fraciu: Jasne jasne xD Na cele charytatywne wydają kilka procent, a reszte przejadają ale to Owsiak jest złodziejem xD To nic że w Caritasie znikają miliardy. Dałem link do sprawozdania. Pół miliarda #!$%@? na usługi obce xD pewnie remont firmy biskupa w tym domu dziecka xD
  • Odpowiedz
  • 1
@KochanekAdmina ja nie mowie ze owsiak bee ale caritas u mnie w mieacie ma 2 domy z dzieciakami do tego maja busa i kierowce na etat, opiekunow na trzy zmiany, dzieci tez dostaja 7zl dzienie kieszonkowgo itp. wiec co to dokladnie ta administracja? Zaintersuj sie caritasem w miescie i zobaczysz ze faktycznie pomagaja, sam tego nie wiedzial dopuki zona tam chwile nie pracowala i mi nie powiedziala ze tam jest placuwka wychowawcza
  • Odpowiedz
@AntyDojcz: To widocznie wolontariusze spartaczyli robotę. Byłem wolontariuszem przez 3 lata i mnóstwo rodzin zgłaszanych to roszczeniowe patusy. Według wytycznych z góry zostawia i kwalfikuje do programu tylko tych w sytuacji nie do zmiany, lub tym którym paczka realnie pomoże coś zmienić.
  • Odpowiedz
No tylko nikt nie pamięta, że za festiwal #!$%@? tego pajaca w czerwonych spodniach płacą samorządy a nierzadko ministerstwa oraz telewizja publiczna. Także koszty tego żeby się jeden kretyn z drugim mógł poczuć jak filantrop wrzucając piątaka raz do roku są absurdalne.
  • Odpowiedz