Wpis z mikrobloga

, WOŚP to 1 promil rocznego budżetu państwa przeznaczonego na służbę zdrowia.


@JulienSorel: Ale to durnota tak porównywać, dlaczego? Ano dlatego że Budżet na służbę zdrowia nie ma jednego celu tylko dziesiątki zadań z góry narzuconych

Taka „dobroczynność” długofalowo jest szkodliwa, bo nie leczy choroby, tylko zataja objawy.

@JulienSorel: Nie zataja bo problemy służby zdrowia to nie tylko NFZ tak jak widzą ludzie a problemy szpitali, poradni, lecznic które utrzymują
  • Odpowiedz
@sylwke3100: chodziło mi jedynie o skalę i porównanie tego z medialna propaganda. WOŚP nie ratuje żadnego życia i równie dobrze można by było się obyć bez tej corocznej kwesty, zwiększajac składkę. Problemem szpitali nie jest sprzęt, tylko braki kadrowe ( brak lekarzy i pielęgniarek) albo brak refundacji nowoczesnych leków czy odpowiedniego zaopatrzenia medycznego dla niepełnosprawnych i nie tylko ich, które w szerszej perspektywie obniżają koszty, bo później takie osoby lepiej funkcjonują,
  • Odpowiedz
To jest kłamstwo, WOŚP to 1 promil rocznego budżetu państwa przeznaczonego na służbę zdrowia. Taka „dobroczynność” długofalowo jest szkodliwa, bo nie leczy choroby, tylko zataja objawy.


@JulienSorel: To albo to jest pomijalne, albo maskuje problem. Zdecyduj się.

Aha - i trzeba być ostro #!$%@? umysłowo, by myśleć, że CAŁY budżet NFZ idzie na sprzęt. Takie przesiewowe badanie słuchu leci prawie wyłącznie na sprzęcie WOŚP-owym.
  • Odpowiedz
@hehenuanek: NFZ przede wszystkim nie finansuje sprzętu, tylko procedury medyczne. Chodziło mi jedynie w poście o porównanie medialności i PR-u Owsiaka z rzeczywistymi zasługami. W pewnych środowiskach Owsiak to niemal bożek, jak kiedyś Wojtyła. I się tak nie unoś, nie umiesz w sposób nieemocjonalny się wypowiadać, to odłącz sobie internet dla zdrowia
  • Odpowiedz
NFZ przede wszystkim nie finansuje sprzętu, tylko procedury medyczne.


@JulienSorel: Brawo, zaczynasz kapować.

To jaka jest proporcja między kasa wydawaną przez NFZ na sprzęt a kasa wydawaną na sprzęt przez WOŚP?
  • Odpowiedz
@hehenuanek:

jaka jest proporcja między kasa wydawaną przez NFZ na sprzęt a kasa wydawaną na sprzęt przez WOŚP


I jakie to ma znaczenie? Problemem polskiej służby zdrowia NIE JEST brak sprzętu, o czym wyżej pisałem. Wskaż mi szpital, gdzie brakuje sprzętu ratującego życie. WOŚP rozwiązuje nieistniejące problemy.
  • Odpowiedz
I jakie to ma znaczenie?


@JulienSorel: Takie, że wcześniej drogi manipulatorze porównywałeś wydatki WOŚP do całego budżetu NFZ*.


WOŚP rozwiązuje nieistniejące problemy.


@JulienSorel: Czy sprzęt WOŚP stoi nieużywany?

Wskaż mi szpital, gdzie brakuje sprzętu ratującego życie.


@JulienSorel: WOŚP stawia od jakiegoś czasu gł. na profilaktykę, nie ratowanie życia. Podpowiem, że większość pacjentów neonatologii nie walczy o życie...
  • Odpowiedz
@Gluten: serio chcesz wiedzieć czy tak tylko pytasz? Kolorowe infografiki nazywasz rozliczeniem? Nie obiły Ci się o uszy przegrane procesy „Jurka” jak i jego niestosowanie się do wyroków sądowych? (Między innymi o przedstawienie dokumentacji finansowej)
  • Odpowiedz
@hehenuanek: to kasę od owsiaka też, podziel na setki szpitali i wyjdą takie same proporcje. Kasa owsiaka to kropeleczka w morzu potrzeb, a najgorsze jest to, że organizowanie tych finałów kosztuje kupę kasy po to aby Janusze mogli wrzucić 2 zł i obkleić się serduszkami i chwalić się na wykopie tym.
  • Odpowiedz
to kasę od owsiaka też, podziel na setki szpitali i wyjdą takie same proporcje.


@ErikSkurveson: To nie korzystaj z tego sprzętu, dupy nie zawracaj.

a najgorsze jest to, że organizowanie tych finałów kosztuje kupę kasy po to aby Janusze mogli wrzucić 2 zł i obkleić się serduszkami i chwalić się na wykopie tym.


@ErikSkurveson: Zbiera sie wielokrotnie więcej kasy, niż wydaje na finał.
  • Odpowiedz
@Gluten: serio chcesz wiedzieć czy tak tylko pytasz? Kolorowe infografiki nazywasz rozliczeniem? Nie obiły Ci się o uszy przegrane procesy „Jurka” jak i jego niestosowanie się do wyroków sądowych? (Między innymi o przedstawienie dokumentacji finansowej)


@AniolPanski: Żaden z przytoczonych wyroków nie zobowiązuje WOŚP do udostępnienia żadnych dokumentów. Rozliczenia OPP są zawsze jawne - wskazać paluszkiem, czy sam dasz radę znaleźć?
  • Odpowiedz
A ty nie korzystaj ze szpitali skoro takie są niefunkcjonujące według ciebie


@ErikSkurveson: ?

Ależ ja popieram szpitale publiczne jak i WOŚP. Nie korzystam np. z usług kościoła, na kßórym kradnie sie moje podatki i oddaje tym darmozjadom w postaci np. pensji katechetów.
  • Odpowiedz