Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Zamówiłam drobną rzecz z Aliexpress jako osoba fizyczna. Ostatnio przeczytałam, że w Polsce nie obowiązuje limit zwolnienia od VATu zakupów do 22 euro, jedynie jest zwolnienie od cła. Czy to prawda? Stąd moje pytanie w jaki sposób mam ewentualnie zapłacić VAT? Gdzie i na jaki rachunek wysłać te kilkadziesiąt groszy VATu, żeby potem nie mieć problemów, które będą kosztować więcej niż sama przesyłka? Jakiś formalności trzeba dopełnić? VAT liczyć od kwoty którą pobrało mi z karty, czy zamieniać USD na złotówki wg kursu NBP z dnia zakupu?

#vat #pieniadze #aliexpress #allegro #podatki #pytanie #handel

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: kwasnydeszcz
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 11
@AnonimoweMirkoWyznania: o VAT też. Oddział poczty się tym zajmuje. Z dolara z podatkiem i opłatami i tak zapłacisz coś koło 17 zł. Ale mi się nie zdarzyło to tanich przesyłek żeby mi co kolwiek dodali. Poprostu przychodzi paczka bez opłat. Ale to cały czas poniżej 22 euro. Raz mi przyszedł VAT do zapłaty, bo przycebuliłem na przesyłce. Jak chcesz to pisz pw to Ci odpowiem i pokieruje na facebookowe grupy
Ostatnio przeczytałam, że w Polsce nie obowiązuje limit zwolnienia od VATu zakupów do 22 euro, jedynie jest zwolnienie od cła. Czy to prawda?


@AnonimoweMirkoWyznania: Tak.

Gdzie i na jaki rachunek wysłać te kilkadziesiąt groszy VATu, żeby potem nie mieć problemów, które będą kosztować więcej niż sama przesyłka?


Nie ma takiej możliwości. Nieludzkie przepisy.
@AnonimoweMirkoWyznania: Ja pier....gdzie ten świat zmierza, ludzie nie potrafią czytać ze zrozumieniem. Jest ustawa, a dalej te same pytania.
Co ci ludzie ze szkół wynoszą? Chyba papier z kibla..
Codziennie te same pytania o podatek, cło, gównotracking z Ali, a będzie cło bo Ali mi pokazuje, gdzie moja "paczka" za dolara itp.
Ale ten przypadek jest najlepszy bo z anonimowych xD
OstryDziadek: Raczej się nie przejmuj na zapas. Biorąc pod uwagę ile paczek dziennie idzie do polski, i jak prężnie działa centrum celno-pocztowe w lublinie (chwalili się że zatrzymali.... 300 paczek.lol), to więcej krzyku w mediach, niż tak na prawdę się dzieje. Zresztą, popatrz na wykop, nie widać masowych postów, o tym, że paczki zatrzymano, a z doniesień prasowych wynika, że już szkoda zamawiać z chin, bo się zapłaci na 100%.

Zaakceptował:
OP: @moakatanga: Nie mam tu konta, mógłbyś mi wysłać poprzez Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną? Dobrze, że tylko 17zł, czytałam o sporo większych kwotach.

Nie ma takiej możliwości. Nieludzkie przepisy.


@Setral:
A na tym mi najbardziej zależy. Rząd chce VAT, a jak ja chcę go zapłacić, żeby się ode mnie w razie czego odjaniepawnili i nie obciążali mnie potem kosztami odpraw celnych, albo VATem z odsetkami
@AnonimoweMirkoWyznania: Jakbyś nie był leniem to byś znalazł odpowiedzi na pytania w tagu lub znalazł samemu potrzebne informacje w wielu dostępnych miejscach w Internecie.
Prawie codziennie są te same pytania, społeczeństwo jest leniwe i woli napisać po raz kolejny o tym samym niż wysilić się choć trochę i samemu znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania.
@AnonimoweMirkoWyznania: posłuchaj mnie uważnie, jutro o 19:45 masz samolot do meksyku.
Bilet wyśle Ci zaraz na e mail. Gdy wyjdziesz z lotniska pod czerwoną budką telefoniczną jest skrytka,
otwórz ją tajnym hasłem : hajduszoboszlo. W niej znajdziesz nowy dowód osobisty,
3000 pesos i kluczyki do mieszkania na przeciwko. Od dziś nazywasz się
Juan Pablo Fernandez Maria FC Barcelona Janusz Sergio Vasilii Szewczenko i jesteś rosyjskim imigrantem z Rumuni.
Pracujesz w zakładzie