Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@tehseriouscate: ta, zrobienie za leniwego studenta projektu. Ale bardzo to niewdzięczne.

Jak ktoś jest leniwy to nie chce zrozumieć tylko gotowca.
Jak ktoś chce zrozumieć to jest ambitny i uczy się sam z internetu.

To nie matematyka, że nie ma dokumentacji i wiedza jest przekazywana pocztą pantoflową, więc jest potrzebny korepetytor.
@mk321: ale mówisz to z perspektywy juniora czy seniora?
Bo ja jako junior, mimo że czytam dokumentacje itp, niezmiernie doceniam jak kolega z zespołu mi coś tłumaczy, i mogę zadać pytanie. To serio pomaga, i to dużo. Bierz pod uwagę jak duży jest zalew informacji, czasem wątpliwej jakości. A dokumentacja ma tendencję do omijania rzeczy trywialnych - a juniorzy do "zaległości programowych". Tzn w dokumentacji springa nie ma rzeczy które są
@tehseriouscate: raczej się tego nie spotyka, z jednego prostego powodu: jeśli ktoś umie javę(czy jakikolwiek inny język programowania), to pracuje w zawodzie i zgarnia dużo więcej hajsu niż z korepetycji. A jak jest człowiek który po prostu lubi uczyć innych to pisze bloga/prowadzi szkolenia/daje wykłady na konferencjach.
@tehseriouscate: a tak z ciekawości to czego poszukujesz? bardziej przerabianie tematów lekcja po lekcji, tak jak w szkole (np. z matematyki gdzieś na początku dodawanie i odejmowanie... a tam dalej ciągi arytmetyczne, prawdopodobieństwo, pochodne, itp), czy bardziej doraźna pomoc przy konkretnych problemach może nawet z czymś więcej niż sama Java (Spring, webówka, JPA)?
@tehseriouscate: pytałem, bo wtedy nie są "korepetycje" tylko bardziej jakiś "konsulting" - ale że potrzebujesz takiej osoby tylko doraźnie, to obawiam nie ma chyba takiego poziomu doświadczenia, na którym odpowiedź na każde pytanie można mieć z głowy... więc prawdę mówiąc nie wiem czy ktoś odważyłby się na taką współpracę ( ͡° ʖ̯ ͡°)

z drugiej strony, też pewnie dopytywałbyś o rzeczy, których nie da się znaleźć szybko