Wpis z mikrobloga

Tak hipotetycznie - używa ktoś Alpine Linux na Desktopie itd? Mnie ciekawi z powodu tego, że nie ma libc6 (przez co działa na kernelach 3.0 i niżej) i w teorii działa na telefonie (w praktyce nie wiem jak zainstalować paczki, bo wywala błąd aplikacja apk - to chyba coś jak apt-get dla ubogich ( ͡° ͜ʖ ͡°) - Temporary Error - try again later)
#linux
  • 16
@pkh: @passage: Tak się zastanawiam (hipotetycznie), bo paczek na to jest sporo [może nie tyle co na Debianie, ale jakieś Openboksy są] i w sumie nie wiem. Dodatkowo interesuje mnie, bo mam 4GB Ramu, a wiadomo jak to wszystko teraz żre i tak dalej.

Ogólnie - dużo hipotez więc nie wiem
Dodatkowo interesuje mnie, bo mam 4GB Ramu


@fervi: Zmniejsz liczbę procesów w ff. Zmień usatwienia caechowania, dodaj zram co systemu ale nie to gówno z debiana zram-config tylko zbuduj sobie paczkę deba dla systemd-swap i w nim ustaw zram jak człowiek.

virtualbox


XI Nie korzystaj z gówien.
@Kryspin013: A co jest lepsze od VBox? W teorii QEMU, ale ma jedną małą wadę. Brak cholernej akceleracji wideo. A to zmienia wszystko jeśli robisz np. bota przeglądarkowego.

Co do FF - nawet nie pomyślałem o tym :D Co do zRam - nie wiem, bo SWAP w ramie to też strata ramu chyba. Na razie zobaczymy :D Może czas przejść na LXDE albo coś (nie cierpię LXQT, a te gnojki LXDE
@Kryspin013: Znam te sposoby, ale żaden mnie nie dotyczy:
* QXL nie jest wydajny w porównaniu do tego co oferuje VBox
* Passthrough odpada
* to Intelowe coś ciekawe, ale 3 generacja here
* Virgil3D Linux Only
@Kryspin013: Potencjalnie tak, bo po co Linux, skoro używasz Linuksa? :P Chodzi o to, że odpalam gry przeglądarkowe (tworzę boty, które zdobywają jakieś grosze :D) i wydajność 3D niestety ma wpływ na działanie przeglądarki