Wpis z mikrobloga

No to tak zdałem odebrałem prawko i jeszcze nie jezdziłem odkąd zdałem egzamin (miesiąc temu) i teraz przyszedł czas żeby kupić samochód wczesniej pisałem posta to pisaliscie róznie ale nie zdecydowałem sie na zaden.Znalazłem fajne Audi A3 8L z 2001 2.0 130km 194k przebiegu 10k zł do nego i teraz pytanie nada sie taka furka na pierwsze auto? Podobno wyjątkowe tanie w naprawach jak na audi.A teraz druga sprawa troche obawiam sie tej mocy jezdziłem I20 z zabójczą mocą 75km i przy wyprzedzaniu tirów mocy brakowało (gaz w podłodze na 4 biegu przy 90 bo na 5 to juz nie przyspieszał) i na jazdach wiele razy musiałem zrezygnować w połowie tira bo z naprzeciwka leciał i obawiam się ze coś mogę #!$%@?ć mając już sporo więcej pod maską a doświadczenia za kółkiem może z 25 godzin a kupować samochodu z 75km nie chce bo wyprzedzać to sie tym nie da a jechać 90 za tirem też nie
#audi #samochody #kierowcy
  • 17
@lupek78643: a3 8l 1.9tdi 130km to było moje pierwsze auto. miałem 2 lata i teraz zmieniłem na to samo, tylko silnik 1.8t 150km, także polecam, świetne auto i nie słuchaj reszty co odradzają. prawie nic nie pali a ma 310nm i z łatwością można wyprzedać, a nie to co jakimiś kosiarkami 60km mocy :)
@lupek78643: Bierz 1.9 TDI. Raz, dwa w tygodniu jedź na trase 20-40km. Łącznie eksploatacja wyjdzie i tak taniej niż benzyna, a młody jesteś, także pewnie nie będziesz miał kłopotu jeździć dużo. 130KM w tej budzie już fajnie jedzie. Miałem 2 lata Golfa4 z tym silnikiem, też 2001. Nigdy żadnych złych przygód mechanicznych, silnik jak zegarek. Minusem jest to, że jego kultura pracy jest okropna. Tak pracuje, że aż trzęsię budą, ale
@lupek78643: Moc dla młodego kierowcy ma znaczenie jak jest debilem, który nie umie się pohamować. Jak jesteś rozsądnym człowiekiem to możesz po prostu tego gazu nie wciskać. Jak moja córka zrobiła prawo jazdy to jeździła moim autem które ma 175 koni i jakoś nie miała problemu z tym żeby jeździć powoli.
Także jak nie jesteś debilem ;-) to nie przejmuj się że auto jest "za mocne"