Wpis z mikrobloga

Mirki od #java #programowanie - mam firmowego laptopa, wszystko się tam zgadza (16gb ram, SSD) poza prockiem - i5 ale jakiejś nowszej jeśli nie najnowszej generacji, no i system się nie zgadza - Windows 10, ale do tej pory nie miałem żadnego powodu do narzekań.

Co robię - tworzę sobie prostą paczkę ze #springboot (webappka z małą ilością komponentów Springa), mam jakiś tam model bazy i dane testowe (ale jest ich mało). Do tego baza H2.

Importuję ją do Spring Tool Suite 4. Dodaję sobie testowo jednego beana, robię mu repository, dodaję jedną klasę odpowiedzialną za wystawienie restserwisu pobierającego dane z bazy. Odpalam apkę z poziomu STSa, na klasie z mainem daję Run as - Spring Boot Application.

Apka się odpala, ale w trakcie jej działania nie da się po prostu korzystać z STSa praktycznie. Ktoś z Was się z tym problemem spotkał? jest to wina tego procka i5?

#spring #hibernate
  • 8
@dziki: może to jakieś ustawienia pamięci javowej, a może to właśnie STS (pamiętam, że przy dużych projektach potrafił zamulać nawet kilkadziesiąt minut jeśli nie wyłączyło się jakiś "bean validation" w ustawieniach...)
@multithreading: Wybacz ale nie rozumiem pytania, i jak miałoby mi pomóc z rozwiązaniem mojego problemu bo STS użyłem pierwszy raz w życiu wczoraj, więc jeśli jest to złe narzędzie to jeszcze się o tym nie przekonałem. Muszę obadać pluginy Springowo-javowe do Visual Studio Code albo spróbować na czystym Eclipse.
@dziki: Wyłącz konsole ASCII (czy tam kolory ASCII) w STS i powinno śmigać. Jest jakiś bug i przy kolorowaniu konsoli STS freezuje.
Nie baw się w STS i od razu instaluj Intellij. Robiłem w STS przez przeszło pół roku i żałuję, że wcześniej nie przeszedłem na Intellij'a.
@sprayy: Ale intellij chyba nie wspiera w pełni Springa w wersji Community? A potrzebuję Ide do pracy zarobkowej. No dobra, firma bogata to może mi kupi xD Ciężko się przestawić po latach pracy w Eclipsie?
@dziki: nie wspiera to chyba złe słowo bo bez przeszkód zrobisz apke w spring'u. Nie ma kilku bajerów które widzę w Ultimate ale i tak jest lepszy od STS.
Jak przyzwyczaisz się do struktury (chyba tak to najlepiej nazwać) projektów w Intellij to pójdzie Ci z górki. Wg. mnie o niebo lepszy od Eclipse, płynniej działa i jest bardziej intuicyjny.