Wpis z mikrobloga

Mirki z tagów #odchudzanie #silownia #mikrokoksy #dieta #mirkokoksy
mam do sporo do zrzucenia - ok. 40 kg. Moja maksymalna masa ciała to 126.6 kg, teraz jest ok. 119 kg. Jakiś czas temu zacząłem bardziej zwracać uwagę na to co jem i jak widać, powoli schodzi (te kilka kg zeszło w ok. 2 miesiące). Powiedzcie mi, czy warto "od razu" rozpocząć trening siłowy z ciężarami czy wystarczy trening w domu, z masą własnego ciała? Szczerze przyznam, że wolałbym od razu iść w trening siłowy z różnych innych względów. Co na to eksperci?
  • 11
@krzat: Głównie chodzi mi o to, że chcę zachować mięśnie, które już mam. W czasach technikum trochę ćwiczyłem, jednak wszystko było schowane pod tłuszczem. Teraz kiedy mam już możliwość i w końcu pogodzony ze sobą nie szukam tanich wymówek, chcę się wziąć za siebie nie tracąc tego co już mam.
@kwas_adypinowy: nie słuchaj ich, nie idź na silownie- trenuj w domu. Nie dlatego, że siłownia jest zła, ale w tej chwili nie jest niezbędna. Jeśli ważyles 126 kg to raczej jesteś na bakier ze zdrowym trybem życia. Najważniejsze to zacząć robić cokolwiek, a nie robić wszystko idealnie. Zamiast kasy na siłownię kup sobie jakiś smartband - chociażby xiaomi, pomoże ci wyliczyć Twoje zapotrzebowanie kaloryczne, do tego musisz liczyć kalorie. To podstawa!