Wpis z mikrobloga

Wołam mirki od #silownia #mirkokoksy #sport #zdrowie
Mam taki problem że od dawna strasznie chrupią mi kolana. Przy normalnej aktywności fizycznej czy przysiadach bez obciążenia nie sprawia to bólu, delikatny ból czuję po przysiadach z obiążeniem, choć to może być z innych powodów (słaba lub nieprawidłowa rozgrzewka, wady w technice, niezbalansowane mięśnie - siłownię zacząłem dopiero z 3 miesiące temu więc na razie robię z lekkim obciążeniem żeby się nie uszkodzić). Generalnie od zawsze (teraz też) miałem sporo aktywności fizycznej, w lecie non stop rower, w zimie często narty/łyżwy. Ostatnio w zimie uprawiam znacznie mniej sportów niż dawniej więc mam porównanie stanu kolan przy dużej i małej aktywności fizycznej - bez zmian. Niby słyszę od ludzi że "aa mi też chrupią ale nie boli, to nic poważnego" ale czuję że to może przerodzić się w coś gorszego. Miał ktoś podobny problem? Rozwiązał go jakoś? Jakaś zmiana w diecie, suplementacje glukozaminą na kiju? Czy po prostu iść z tym do lekarza, choć trochę się martwię że pójdę i mnie odeślą że "a tam chrupanie, każdemu trochę chrupią". No mi tak chrupią w #!$%@? xD
  • 1
@onionomous: Chrupanie bierze się zwykle z nierówności na powierzchniach stawowych i może zarówno być niemalże nieszkodliwe, jak i powodować dalsze wycieranie stawu. Wszystko zależy od wielu czynników, które nie sposób ogarnąć przez internet. Najprawdopodobniej, jeśli będziesz wykonywać pełny zakres ruchu z prawidłową techniką oraz zadbasz o proporcje sił poszczególnych grup mięśni to nic poważnego się nie stanie.
Sam mam bardzo mocno chrupiące kolana, szczególnie jedno - lewe było kiedyś kontuzjowane, mam