Wpis z mikrobloga

@skater_skully: nie jeździłem inną wersją więc ciężko ocenić. Ma 18calowe felgi więc wygląda jakby siedział nisko ale czy tak faktycznie jest, nie wiem
@zaq1: czytałem, mieszkamy pod miastem więc codziennie auto robi trasa + miasto więc problem mnie raczej nie dotyczy.
  • Odpowiedz
  • 0
@krzych0 no to w porządku, st line jest naprawdę wizualnie bardzo ładny, ale trend czy titanium to dla mnie parodia. Ja póki co zostaje przy mk3.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 16
@krzych0: zajebiscie to wygląda, oby żonie służył jak najdłużej :)
jedno co mnie denerwuje w nowych autach to że wszystkie wyglądają jakby miały zaraz po 3 paki wyciągnąć na autostradzie a pod maską po 100 koni :/
  • Odpowiedz
po wszystkich rabatach ok 80k brutto


@krzych0: Mógłbyś napisać coś więcej? "Gołe" ST Line z silnikiem 125KM kosztuje 79 tysięcy, a na zdjęciu widać adaptacyjne LEDy, za które w pakiecie trzeba dopłacić dodatkowe 7 (i oczywiście lakier metalik za kolejne 2-3). Już nawet bez żadnych innych dodatków cena wydaje się rewelacyjna, a pewnie wziąłeś coś jeszcze.

Ja jak konfigurowałem Focusa kilka tygodni temu, to za podobną wersję z silnikiem 1.5 150KM
  • Odpowiedz
@vegeciak: powiem tak, jestem typem super janusza jeżeli mam wydać kupę kasy np na samochód więc wycisnąłem wszystko co się dało z salonu. Pomógł też w tym kolega kolegi więc nie obiecuje że uda Ci się osiągnąć to samo "z ulicy", poza tym mieliśmy super szybką decyzję w dwa dni od pierwszego kontaktu z salonem podpisaliśmy dokumenty.

Cena katalogowa to 110k, ja zapłaciłem trochę ponad 80k ale wziąłem u nich ubezpieczenie
  • Odpowiedz
@krzych0: Dzięki za błyskawiczną odpowiedź. Rabat masakryczny. Widocznie słaby ze mnie negocjator, bo jeszcze w starym roku (na auto mające wyprodukować się w grudniu, a więc w zasadzie ze starego rocznika) po wielkich bojach zaproponowano mi 1/3 tego co Tobie (a i to zrobiono z wielką łaską).

"Ubezpieczenie? Proszę bardzo... Możemy zaproponować super ekstra hiper pakiet w cenie 1-3% samochodu. Żaden ubezpieczyciel nie da Panu takiej oferty."
"Koła? Świetnie... Mamy atrakcyjne
  • Odpowiedz
@vegeciak: zawsze załatwiaj finansowanie u dealera, za samo finansowanie są w stanie obniżyć cenę o kilka procent. Możesz potem kredyt spłacić następnego dnia nie tracąc na tym absolutnie nic.


  • Odpowiedz
zawsze załatwiaj finansowanie u dealera, za samo finansowanie są w stanie obniżyć cenę o kilka procent. Możesz potem kredyt spłacić następnego dnia nie tracąc na tym absolutnie nic.


@krzych0: Dzięki za sugestię, będę próbował.
  • Odpowiedz
Ja jak konfigurowałem Focusa kilka tygodni temu, to za podobną wersję z silnikiem 1.5 150KM wychodziło mi grubo ponad 100 tysięcy (dobrałem chyba jeszcze tylko pakiet z nawigacją oraz automatyczną klimą) i stwierdziłem, że to zdecydowanie za dużo jak za kompakta o w sumie średniej mocy, z manualną skrzynią biegów i bez żadnego full wypasu (w pełni materiałowa tapicerka, brak nawiewów na tylną kanapę, brak kamery cofania, itp. itd.).


@vegeciak: To
  • Odpowiedz
niestety V10 nie było w ofercie


@krzych0: nikt nie mowi o V10, ale wydanie 80k na jakiegos #!$%@? z 1.0 - litosci :) a to brak aut w tym przedziale z normalnymi silnikami dla normalnych ludzi?
  • Odpowiedz
Cena katalogowa to 110k, ja zapłaciłem trochę ponad 80k

@krzych0: to dlatego, że brałeś leasing? Rabat wydaje się niewiarygodny, zwłaszcza na samochód który ledwo co wszedł na rynek...

Ciekawe jak ten Focus wygląda na żywo bo na zdjęciach była kupa. Jakby ledwo stał na kołach...
  • Odpowiedz
@bocznica: a czego potrzebujesz do jazdy od świateł do świateł w miejskim samochodzie? 450 KM z wolnossącego V8?
Silnik chodzi cicho, bez drgań, wkręca się na obroty bardzo przyjemnie. Gwarancja przedłużona do 4 lat, jak się będzie sypać to nie mój problem, zawsze mogę się auta pozbyć.

@m4kb0l: leasing + kilka dobrych słów od kolegi + dokupienie wszystkich pakietów jakie były (gwarancja, opony, ubezpieczenie) co też znacząco wpłynęło na cenę
  • Odpowiedz
@krzych0: juz drugi raz #!$%@? cos o V8 albo V10, a czytasz co ci napisalem? za taka kwote to szukalbym czegos z NORMALNA LUDZKA pojemnoscia, od 1.5 do 2.0, nadajacym sie i do miasta i za miasto. Sam zobaczysz ze ten #!$%@? 1.0 bedzie bral tyle paliwa co 1,5 albo 1.6
  • Odpowiedz