Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Mam pytanie nawiązaniu do gównoburzy spowodowanej wymuszeniem przez #wykop podawania swojego numeru telefonu w przypadku nowych kont. Jak dużo Wykop wie na temat osób, które korzystają z apki na telefon? Mianowicie mam na myśli oficjalną apkę jak i #otwartywykopmobilny autorstwa @feelfree. W przypadku apki nieoficjalnej nie widziałem w uprawnieniach niczego strasznego na pierwszy rzut oka, ale czy to oznacza że na 100% Wykop nie ma dostępu do naszego numeru telefonu / adresu mail konta Google / kontaktów / modelu telefonu?
#bezpieczenstwo

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 5
@AnonimoweMirkoWyznania: Hej, co do #otwartywykopmobilny to jeżeli nie wierzysz mi na słowo to możesz przejrzeć kod owm linijka po linijce tutaj: https://github.com/feelfreelinux/WykopMobilny
Build na gp jest budowany ręcznie, więc teoretycznie jakiegoś keyloggera mogłem tam wrzucić, ale jeżeli chcesz być w 100% pewien że cię nie podsł#!$%@?ę to wersje z githuba są budowane przez skrypt w chmurze (travis). Ewentualnie możesz samemu skompilować sobie aplikację ze źródeł ( ͡° ͜ʖ ͡
CzarodziejskaPrzyjaciółka: @feelfree: tobie wierzę, ale Michauowi i wujkowi Gugl nie do końca... Dlatego pytałem czy oni coś mogą się dowiedzieć o każdym kto ma apkę. A wykopowe API służące co tworzenia m.in. nieoficjalnych apek jest otwarte? Debil here, nie znam się na tym. Czy może w tym siedzieć coś, co będzie pozwalało na dobranie się do mojego numeru telefonu / nazwy konta Google?

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua}
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@AnonimoweMirkoWyznania: jeżeli podajesz numer wykopowi przy rejestracji to raczej logiczne że go mają, ale raczej wątpię że aplikacja sama wysyła numer telefonu. Analizowałem oficjalną aplikacje Wiresharkiem, i poza wysyłaniem hasła w plaintextcie nic podejrzanego się nie działo