Wpis z mikrobloga

@Rst00: ale te wymiary nadal są z dupy. Są tłocznie blach, ktore potrafia upchac wszystkie numery w tablicach o wymiarach USDM. Dlaczego nie dopuszczaja takich tablic do uzytku, skoro mozna kupic w urzedzie naklejke homologacyjna? Kosztuje 16zł. Sam wyrabialem blache w motocyklu w tloczni i dokupowalem naklejke, bo czas oczekiwania 24h vs 2 tygodnie byl nieakceptowalny dla mnie w tamtym czasie. (a blacha jest identyczna jak z urzedu.)
Stitch - @Rst00: ale te wymiary nadal są z dupy. Są tłocznie blach, ktore potrafia up...

źródło: comment_fHw9rtEwz3DRVphhZzM8ZYe350zS33Tb.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@polancky: Nawet jak nie łamią prawa, to takim ludziom powinno się obijać mordę lub wykluczać ze społeczeństwa, bo przez nich #!$%@? się zawsze wszystko, wszystkie usprawnienia i pomysły które bazują na rozsądku i uczciwości człowieka. Życie byłoby piękne gdyby można było stosować "domniemanie niewinności" w każdej sprawie. Ktoś zgłasza coś na gwarancję? Przyjmujemy bez problemu i naprawiamy bo ufamy że klient nie chce nas naciągnąć czy oszukać - tanie. szybkie, skuteczne
  • Odpowiedz
  • 1
@polancky To nie policja jest od takiej kontroli. Słyszałem jedynie że wydziały komunikacji mają wysyłać pisma by właściciel tablic potwierdził, przy odpowiedzialności karnej o poświadczeniu nie prawdy, że posiada auto które ich wymaga.

Jeśli to potwierdzi to mają to weryfikować przy obowiązkowych przeglądach co roku.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@arti040: kwestia leży w krzywoprzysięstwie, jakiego dokonał właściciel pojazdu deklarując, że auto nie jest wyposażone w miejsce na standardowe tablice rejestracyjne. Chyba pięć lat więzienia za to grozi. ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@EsoGetsReal: Limit się wyczerpie? z 4 miejsc można utworzyć 3.1mln kombinacji... kwestia tego w jaki sposób muszą być ułożone litery i cyfry, ale to jest jedynie kwestia ustawodawcy
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Stitch: ale ja nie mówię że nie są z dupy ale chodzi o sam fakt że mają pewne przeznaczenie a Janusze sobie zrobiły z tego sposób na "wyróżnienie" się na drodze.
  • Odpowiedz
@Rst00: nie no, to oczywiscie prawda i sie zgadzam calkowicie.

Chociaz sa samochody jak np fiat 500, ktore sa przystosowane do malej tablicy i to b. dobrze w nich wyglada, mam gdzies chyba foty. musialbym poszukac
  • Odpowiedz
@RupturaPerinei: w praktyce nie testowałem (i nie przetestuję, nie mam nic wspólnego z ruchem drogowym), ale zgodnie z poleceniem na pokwitowaniu ma być tylko, że nie prawidłowa tablica rejestracyjna (czy tam niezgodna), a elektronicznie w cepiku nieprawidłowy stan techniczny.
Piszę tutaj tylko po to, żeby podbić że OP nie bredzi i faktycznie jest u nas grany taki temat.
  • Odpowiedz
  • 1
@polancky: Głupie wykopki już się cieszą, bo ktoś zamocował nie taką rejestrację, jaka im się podoba. Olaboga. #!$%@? w dupę legalistom, gorsi od faszystów.
  • Odpowiedz
@rvva1:

ale to jest jedynie kwestia ustawodawcy.


Widzisz, nie potrafisz do końca przeczytać mojej teoretyzującej wypowiedzi i już zaczynasz ofensywne ad hominem. Jeśli pierwsza litera jest taka statyczna to powiedz mi jak działają indywidualne tablice rejestracyjne? Wszytsko to kwestia pewnych ustaleń prawnych i nie widzę większych problemów w ich zmianie tym bardziej jeśli występuje popyt na krótkie tablice...

BTW przyjmując twoje założenia to wciąz 1,2 mln tablic rejestracyjnych (chyba, że jakieś
  • Odpowiedz