Wpis z mikrobloga

Nasza mentalność jest żenująca. Czytam te komentarze, że kim był #adamowicz, żeby była żałoba narodowa hur dur, Rysiek spod sklepu umarł i nie było żałoby. O losie!
Oświecę Cię, nie jesteśmy równi. Nie oszukujmy się, życie menela spod sklepu nie jest tyle samo warte, co życie człowieka, który był prezydentem danego miasta. I wydaje mi się, że nie ma w tym nic kontrowersyjnego.
Nie przeszkadza mi, że jest żałoba narodowa. W żaden sposób na mnie to nie wpływa, a może komuś, kto naprawdę cierpi, jakoś pomoże. Może wystarczy odciąć się na kilka godzin lub dni od mediów i nie będziesz miał takiego bólu dupy. Prawda jest taka, że facet zginął w strasznie głupi sposób, na oczach tysięcy. I myślę, że każdy chociaż przez sekundę zastanowił się, że to mógł być każdy z nas. Wychodząc na chwilę z domu, mogłeś zginąć. Tak po prostu, głupio na dodatek. Dlatego to jest szok. Dla mnie jest. Nie narzekaj zatem, wyłącz kompa i zrób coś dobrego.
#oswiadczenie #gdansk #rozkminy
  • 27
Nie oszukujmy się, życie menela spod sklepu nie jest tyle samo warte, co życie człowieka, który był prezydentem danego miasta.


@hermionka: To cały wykop. Jak się liczą głosy w wyborach to narzekają, że głosy przysłowiowego menela spod budki są tak samo ważne, jak nie wiem, jakiegoś profesora czy generalnie kogoś porządnie wykształconego, jak jest pogrzeb to narzekają, że osoba ważna jest lepiej traktowana niż ten wspomniany menel.
@hermionka: przestań, tutaj ludzie ze zmywarka w UK czy wózkowi w magazynach robią się na Bóg wie jak oświeconych ludzi i kocopoły swoje wypisują. Prawda jest taka, że nawet przez znajomego znajomego nie dowiedzą się jak wygląda polityka od środka, a za te swoje racje mogliby zabić. Plebs krzyczy najgłośniej
@hermionka: Mogę wymienić przynajmniej trzy głośne przypadki z ostatnich kilku lat gdzie człowiek zginął w strasznie głupi sposób, w dramatycznych okolicznościach czy wręcz na oczach tłumu i nie było z tego powodu sraczki medialnej, żaden polityk nie masturbował się w tv tym jak bardzo to przeżywa, żałoby narodowej oczywiście tez nie było.
Tydzień temu, ile osób z poza Gdańska było w stanie powiedzieć kim jest Adamowicz? Ilu jest w stanie dzisiaj
@wydac_Jadzke_za_Kokeszke: właśnie o takiej postawie jest ten wpis. Żałoba nie ma na celu, aby pomóc Ci jakoś personalnie i żebyś nie miał poczucia, że to cyrk. Jeśli tak Cię to denerwuje, weź to na miękko i nie śledź tematu. Będzie Ci lżej. Może rodzina czyta takie komentarze i jest im przykro, że pogrzeb ich bliskiego nazywasz cyrkiem. Nie znałam go osobiście, ale robił w Gdańsku coś, za co bardziej lub mniej
@hermionka już pisałem na ten temat. Dla mnie był zwykłym anonem. Gdańsk jest daleko ode województw. Więc urządzanie cyrku na całą Polskę robi tylko pośmiewisko z "instytucjii" z żałoby narodowej. Powinno się ją dawać gdy ginie góra w państwie, bądź kilkuset obywateli zginęło jednorazowo. Nie częściej.

A czy to pomoże w jakikolwiek sposób rodzinie, nie sądzę. Sam bym się wkur*ial tylko. Ale to jest moje zdanie.