Wpis z mikrobloga

Czesc. Potrzebuje porady odnoscie martwego ciagu. Mam problem z wejsciem do pozycji. Nie moge wyprostowac kregoslupa w odcinku ledziowym. Czuje, jakby biodra nie chcialy sie bardziej zgiac, jakby po prostu nie bylo dalej ruchu, ale nie sadze, zeby to byla kwestia przykurczonych dwojek (robie dosc ciezkie rdl). Czy ktos moze cos doradzic? Podejrzewam jakas wade kregoslupa. Moze kifoza odcinka ledzwiowego? Nie wiem, ale dosc dziwnie to wyglada. A bardzo bym chcial dla psychicznego spokoju i fizycznego zdrowia moc wejsc do podrecznikowej pozycji.

Nie pytam o "garba" juz po wstawaniu (szegolnie przy 160 kg, to normalne, ze tak sie podnosi swoje submaksymalne ciezary, wezcie tez pod uwage perspektywe). Pytam bardziej o problem z wejsciem do pozycji czy to 100 czy 145 czy 160 kg. Czy nawet podczas hip hinge bez ciezaru. Moge sie pochylic bardzie niewiele (co widac na nagraniu srodkowym), dalej musze zgiac plecy, zeby siegnac sztangi. Juz sam nie wiem co zrobic. Czy otwieranie bioder i inne takie rzeczy to nie marnowanie czasu?
#pytanie #mikrokoksy #silownia #mirkokoksy #fizjoterapia #medycyna
DywanTv - Czesc. Potrzebuje porady odnoscie martwego ciagu. Mam problem z wejsciem do...
  • 62
@DywanTv: Człowieku, nie próbuj nawet podnosić ciężaru z takiej pozycji startowej, bo kręgosłup dostaje ostro po dupie. Spróbuj sobie wykonać jakieś ćwiczenia polepszające mobilizacje, przez co prawdopodobnie będziesz mógł osiągnąć tzw. deskę na plecach. Jak Ci nie wychodzi, to rób na ławeczce rzymskiej, aby aktywowac dół pleców. Pozdro
@DywanTv: Nie rozumiem komentarza. Napisałem Ci prawdę popartą własną praktyką. Sam nie mogłem przez jakiś czas utrzymać linii prostej. Ćwiczenia mobilizacyjne pomogły + w czasie odstawki MC robiłem ławkę rzymską.
@dge22 Jakie robisz wyniki? Jaki masz staż? I czy nie mogłeś utrzymać tej linii bo byłeś słaby czy nie mogłeś, jak ja, nawet wejść do pozycji nawet bez ciężaru, podczas hip hinge?
Jak startowałem, to coś mnie blokowało i nie mogłem utrzymać prostej linii na całej długości. Dopiero po mobilizacji i wzmocnieniu dołu poprzez ćwiczenia na rzymskiej po okresie ok 2 miesięcy problem ustał.
@dge22 I jakie ćwiczenia mobilizujące wykonywałeś? Po jakim czasie były efekty? Po prostu często się trafiają ludzie, którzy wrzucą poradnik z YT dla początkujących, w którym są jedynie podstawy podstaw i brak odpowiedzi na moje pytania.
@DywanTv: Obczaj sobie na youtube Kelly Starret czy jakoś tak. On pokazywał na jednym z filmów fajne ćwiczenia mobilizacyjne. Wpisz sobie jego nazwe + Dead lift mobility. Lece na serial, pozdro i powodzenia :)
@DywanTv: Miałem ostatnio na jednym z treningów kiedy się nagrywałem, garba w lędzwiowym. Na nastepnym treningu przed martwymi rozciagałem plecki i dwójki i pobawiłem się trochę z core'm, nagrywając się zauważyłem poprawe. Nie ma co gadać dobrze wykonany ciąg to nie jest, sam mam podobny problem z bólem ledzwi (przodopochylenie) i czasami też mi się robi taki garb, dlatego zszedłem z ciężaru i każde powtórzenie staram się wykonać po profesorsku, i
@DywanTv: a nie masz słabych prostowników?
Byłeś kiedyś pan u fizjo? Może trzeba pójść? Może masz coś rabnietego w kompleksie biodrowo-ledzwiowym.

A póki co to ja cwiczylabym hip hinge na sucho.
Ew. Między nogi daj roller, złącz stopy że soba, wyprostuj nogi i wtedy rób hip hinge. Otworzysz biodro i może pójdzie lepiej ten dl.

Ale na pewno sciagnelabym z kija.

Z fizjo na Śląsku polecam Garbaciaka i Pospiecha.