Wpis z mikrobloga

@SpiderFYM mam pytanie, bo cały mój zakup opierał się na 15 sekundowym namyśle, gdy zobaczyłem że akcje się kończą. A więc udało mi się kupić, wypełniłem dane, płatność przeszła, co dalej? Trzeba coś wypełnić czy po prostu mam czekać aż przyślą akcje? Ach Ci świadomi inwestorzy.
  • Odpowiedz
@RatKing: jaka stopa zwrotu? Wiesz co to akcje?
@SpiderFYM: nie śledzę tematu na bieżąco ale pomysł na szybki przypływ gotówki bez ryzyka jest genialny w swej prostocie. Pytanie które mi się nasuwa, planują dalej rozdrabniać akcjonariat (powtarzać takie akcje aż do otrzymania współczynnika 60/40 dla drobnych akcjonariuszy) wyczyścić się z długów i później sprzedać pakiet większościowy?
To imo miałoby największy sens chyba, szczególnie patrząc po optymistycznym przyjęciu pierwszej akcji.

Dzięki
  • Odpowiedz
Pytanie które mi się nasuwa, planują dalej rozdrabniać akcjonariat (powtarzać takie akcje aż do otrzymania współczynnika 60/40 dla drobnych akcjonariuszy) wyczyścić się z długów i później sprzedać pakiet większościowy?


@krzych0: razej ni bo żeby wyemitować większą ilość % udziału musieliby działać przez GPW, a tam już nie jest tak łatwo dla zwykłego śmiertelnika.

Mówione jest że jeśli pojawiłby się inwestor, który chce przejąc klub w 100% to kupione akcje kupi z
  • Odpowiedz
@SpiderFYM: da się to zrobić szybko i łatwo przez NC wiec w mojej ocenie to bardzo proste rozwiązanie, może nie tak łatwe jak pierwsza emisja ale dalej chyba nawet organizatorzy nie spodziewali się zamknięcia tematu pozyskania 4mln w tak krótkim czasie, biorąc pod uwagę zainteresowanie, będąc na ich miejscu cisnalbym dalej.
4mln bez kosztów i ryzyka może zaostrzyć apetyt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
A ciągniecie tego dalej
  • Odpowiedz
@RatKing: chyba ze kupujesz x akcji po cenie od czapy w sytuacji gdy spółka nie jest nigdzie notowana i jedyne co możesz zrobić z tymi akcjami to powiesić je w ramce. W takiej sytuacji to nie inwestycja tylko udzielenie nieodpłatnej i bezzwrotnej pożyczki. Stopa zwrotu w mojej ocenie to -100%
@SpiderFYM: zobaczymy, z biznesowego punktu widzenia, świetna inicjatywa i genialny w swej prostocie pomysł. Jestem bardzo ciekaw dalszego rozwoju wypadków
  • Odpowiedz
@RatKing: mnie pytasz? Zrobili coś co przyniosło im zamierzony efekt wiec IMO sukces. Nikogo chyba nie oszukali, bo będąc współwłaścicielem 0.01% czegokolwiek liczenie na bycie decyzyjnym jest skrajnym nadużyciem logiki i inteligencji kogoś kto tak twierdzi. Czy ludzie którzy to wpłacili są frajerami? Mocne słowa.
@SpiderFYM: jednak ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz