Wpis z mikrobloga

Czy dentysta, uczący się stomatologii lub ktoś kto się zna może pomóc w ocenie zdjęcia z pantomografu? Bolą mnie głównie przed i trzonowce, przewlekle, niezbyt silnie, ewentualnie mam małe "prądy" przy nagryzaniu. Im dalej, tym bardziej bolą więc 6-7 najmocniej. Dentysta mówi, że mam w każdym ukrytą próchnicę nie wiadomo z jakiego powodu. Co ciekawe wyrwałem 8mki po prawej, a tam nadal boli, mam powiększone węzły chłonne przewlekle. Dentysta widzi jakiś "ułamek".

Nie mogą mnie zdiagnozować :(

#dentysta #stomatolog #stomatologia #pytanie #kiciochpyta #zdrowie #lekarz #nfz
Pobierz Ambiwalentnik - Czy dentysta, uczący się stomatologii lub ktoś kto się zna może pomóc...
źródło: comment_rrPTEJ20AmenGAzxIxCGO9HwqeQ62gld.jpg
  • 14
Masz ciasno z przodu. Idź do innego stomatologa/ortodonty żeby to zobaczył, jak boli przewlekle to już niedobrze... ale ja jestem tylko Mirkiem hobbysta stomatologii takze nie wiem. Jak dla mnie odwiedził bym innych
@Ambiwalentnik: Nie da się jednoznacznie diagnozować z samego zdjęcia nie widząc pacjenta, ale kilka rzeczy do sprawdzenia.
Po pierwsze - czy boli z jednej strony, czy z obu? Czy boli cały czas, czy są okresy, że bardziej boli, a czasami że mniej? Czy ból jest związany z którymś zębów czy raczej ogólny? Jeśli z którymś z zębów, to czy są to czasami różne zęby?
Po drugie - w miejscu usuwanej 48
Po pierwsze - czy boli z jednej strony, czy z obu? Czy boli cały czas, czy są okresy, że bardziej boli, a czasami że mniej? Czy ból jest związany z którymś zębów czy raczej ogólny? Jeśli z którymś z zębów, to czy są to czasami różne zęby?


@Dunger: Raczej z prawej. Oczywiście są okresy, że boli mniej, lub praktycznie wcale. Np. po wysiłku boli bardziej, "na kacu" itd. Dokładnie nie da