Wpis z mikrobloga

Tak sobie leżę na szpitalnym łóżku w psychiatryku i się zastanawiam jaki ma sens przymusowe przetrzymywanie osób z depresją razem ze srajacymi pod siebie schizofrenikami? I jeszcze to nieludzkie zaglądanie w mordę żeby się upewnić że zjadłem wszystkie leki #przegryw #depresja #zalesie #nfz #polska
  • 12
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lazer: czyli jak trafisz do więzienia to trzeba zadzwonić na policję i zgłosić, że trzymają cię wbrew woli?

Oddział zamknięty szpitala psychiatrycznego to trochę inne trzymanie wbrew woli.
  • Odpowiedz
  • 0
@woleratler xD co ma wspolnego wiezienie z oddzialem psychiatrycznym
chyba ze ktos odbywa kare pozbawienia wolnosci na takim oddziale no to inna sprawa ale nikt czlowieka nie zamyka wbrew jego woli tylko dlatego ze cierpi na jakas chorobe psychiczna (chyba ze jest ubezwlasnowolniony)
jedynie w sytuacjach jak pacjent zagraza sobie albo otoczeniu to mozna jakies tam badanie przymusowe wykonac
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lazer: no jak jest w szpitalu psychiatrycznym wbrew swojej woli to to jest #!$%@? szpital - raczej nielegalne to to nie będzie.

Przypuszczam, że skuteczność zadzwonienia na policję przez opa byłaby taka sama jak więźnia więc świetna rada z tą policja.
  • Odpowiedz
  • 0
@woleratler no ja to zrozumialem tak jakby op sugerowal ze przymusowo sie zamyka ludzi w szpitalach tylko dlatego ze na cos choruja xD no chyba proste ze jak schizofrenik #!$%@? i kogos zabije to jego wolnosc zostanie ograniczona, ale ja nie tak odebralem ten wpis
  • Odpowiedz
  • 0
@woleratler a teraz jak tak czytam jeszcze raz to w ogole on nie o tym pisał tylko o trzymaniu osob z lzejszymi zaburzeniami razem ze "srajacymi pod siebie" takze chyba w ogole nie na temat rozmawiamy i mój pierwszy komentarz też był nie na temat ʕʔ
  • Odpowiedz
@lazer: @woleratler: jak lekarz stwierdzi że możesz coś sobie zrobić to zatrzymuje wbrew woli do 5 dni i w tym czasie musi przyjechać sędzia, który w większości przypadków wydaje decyzję o zatrzymaniu, bo bardziej się liczy dla niego zdanie lekarza
  • Odpowiedz