Wpis z mikrobloga

Kenwood Chef Titanium - większy 6,7 litra 1700W czy mniejszy 4,6 litra 1500W?

Czy ktoś jest posiadaczem któregoś z tych modeli i też wcześniej się wahał którą wersję wybrać?
Serce i rozum mówi mi „hałabała bierz większy” ale może ktoś przekona do mniejszej wersji.

Nie, nie chcę Kitchen Aida bo ma mniejszą moc.

#kenwood #kuchnia #pytanie #gotujzwykopem #gotujzmikroblogiem #pytaniedoeksperta #agd
H.....a - Kenwood Chef Titanium - większy 6,7 litra 1700W czy mniejszy 4,6 litra 1500...

źródło: comment_BcDkr9sH9QdBfcJ68GaiVFo09ySgE12q.jpg

Pobierz
  • 45
@Hannahalla: "Nie chcę Kitchen Aida bo ma mniejszą moc"
No tak nie do końca. W jakiś sposób te KA bez problemu (i ciszej) radzą sobie z najcięższymi pracami. W ich przypadku mniej Watt nie oznacza mniejszej mocy. Kupiłem niedawno mikser ręczny KA (tylko 85 W) i zjada te wszystkie 750W na śniadanie. Tutaj akurat różnica jest gdzie indziej, bo to silnik prądu stałego, ale i tak mój robot z Lidla (1300W)
@tptak: Upatrzyłam model KVL8460S, z łopatką K, do ubijania, do zagniatania ciasta, dwiema silikonowymi końcówkami do przekładania lżejszych mas, młynkiem do mielenia mięsa, malakserem, blenderem kielichowy i wyciskarką do cytrusów. W planach dokupienie misy do lodów, końcówki do makaronu.
@Hannahalla: podpinam się do pytania, też chcę kupić porządnego robota planetarnego.

Większy też wydaje mi się lepszy (szczególnie przy tylko 300 zł różnicy i aż 2 litrach pojemności).

Pytanie, czy aż tak dużego potrzebujesz? Choć patrząc po Twoich przepisach i wpisach, to z pewnością zrobisz z tego użytek ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@bigger: Akcesoria, części zamienne też są w kenwoodzie i są dostępne od ręki (już sprawdzałam).

Co do KitchenAida to: „chodzi” po blacie jak ugniatasz gęste ciasto? Ile minimum białek ubije?