Wpis z mikrobloga

Speed floor press + chains ~ 155kg (100kg sztanga + ~55kg łańcuchy) krótki filmik z jednej serii nagrałem. Oj była moc, pierwszy raz z łańcuchami robiłem, fajna sprawa kompletnie inne uczucie niż z gumami.

Ostatnio usiadłem i pozamawiałem nowe zabawki do treningu, i teraz zrobił się kosmos, bo otworzyło się przede mną mnóstwo nowych wariantów ćwiczeń, co daje niezłe pole do popisu i kreatywności :)

Dzisiaj dynamic effort upper, i na pierwszy ogień poszedl Floor press + chains 9x3, łatwa sprawa, szybkość elegancka, pauza na dole.

Cały trening
Speed floor press + chains ~155kg 9x3
Floor press 105kg 1x20 close grip + 1x20 wide grip
Triceps pushdown 4x10
V grip lat pulldown - 5x8
Upright row close grip - 45kg 3x15
Biceps curls 3x10

Postaram się coś nagrać z następnego tygodnia bo będzie trochę nowości w treningu :). Swoją drogą brakuje już mi miejsca w garażu i chyba zamienię kolejne pomieszczenie na siłkę, bo jeszcze trochę sprzętu by się przydało, no zobaczę jak to w praniu wyjdzie.

#silownia #strongaf #mirkokoksy #mikrokoksy
  • 27
@PaNaTypa: Bo żadna siłownia w okolicy nie odpowiednio wytrzymałego sprzętu, nawet podstawowego:) A do tego gdzie znajdę siłkę z,

Safety squat bar
Cambered bar
Texas deadlift bar
Zestawem łańcuchów
Zestawem gum
Rackiem odpowiedniej szerokości + przystosowanym do gum

Planuję też zakup maszyny do Reverse hypers.

Ja już mam 20k+ wpakowane we własną siłownie, i to jest sprzęt który naprawdę trudno znaleźć gdziekolwiek.
@sebek1987: @PaNaTypa: No tak już nie wspominając o zaletach domowej siłki, czyli własna muzyka, atmosfera taka jak mi odpowiada, poćwiczyć można każdego dnia o każdej godzinie, jak coś mnie zdenerwuje to mogę to rozwalić, jak coś mi nie pasuje to moge to zmodyfikować (ostatnio np. stwierdziłem że tracę przeczepność przy siadach, to nakleiłem taśmę antypoślizgową i teraz jak przyklejony jestem lol), brak atencji (co dla niektórych może być minusem) itd...
A nie jest tak, że część łańcucha który przy maksymalnym punkcie wznosu, leży jeszcze na ziemi, nie powinien się zaliczać do całkowitego ciężaru bo go tak naprawdę nie podnosisz?


@kurczakos1: Wiesz to jest nie ważne, w zwykłym wyciskaniu na płaskiej bez łancuchów się liczy wynik, a tam robię 212,5kg. A tutaj to jest szczegół, na który się nawet nie patrzy, chociaż masz rację kilka ogniw zawsze leży na ziemi i ich
Ależ nie ujmuje Ci przecież, po prostu zastanawiałem się nad tym ostatnio i postanowiłem zwerbalizowac myśl :-)


@kurczakos1: Jasna sprawa, po prostu wyjaśniam że w ćwiczeniach właśnie z łańcuchami czy gumami, ciężar jest liczony mniej więcej, po prostu dokładniejsze liczenie nie ma sensu, jest niepraktyczne.
@IntruderXXL: jedyne co mnie zastanawia to planowanie ciężaru w twoim treningu. Sam jak zmieniam cwiczenia i dodaje jakies akcesoria to musze dopiero ogarnac ile moge zalozyc na ile powtórzeń itd. Ty masz tych zabawek od cholery i co chwile pokazujesz inne warianty. To jaki masz spokob na dobieranie ciezaru? Na hipertrofie to jeden pies, wazne żeby pompa byla ale juz przy twoim silowym treningu to rozumiem ze ponizej 8rpe nir ma
@johnmorra: Bardzo prosta sprawa (a może nie powinienem tak pisać heh), ja we właściwie każdy poniedziałek (lower body) i w środę (upper body) robię 1 REP MAXY. Czyli mam punkt odniesienia. W dni dynamic effort ciężar to 75-85% 1RM (z czego 50-60% to ciężar na sztandze a ~25% to ciężar z łańcuchów lub gum)

Czyli jak w skali tygodnia dobieram ciężar?
Poniedziałek - 1REP MAX lower body,nowy rekord, najwięcej kg ile
@IntruderXXL ok rozumiem, czyli taki system.

Jeszcze mi powiedz bo sie kiedys miałem zapytac, przy takich ciezarach jakich ćwiczysz nigdy nie pisales ew. Tego nie widzialem. Czy poza samymi cwiczeniami robisz przed treningiem jakies aktywacje, rollowania rozbijania miesni. Po treningu, w wolne dni jakies rozciagania/ masaże?