Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@szajbi_: zerwałam acl w 2013, ale mogłam praktycznie od razu normalnie chodzić, tylko kolano uciekalo do przodu i tyłu w pewnych momentach. Orteze odstawilam po 5 dniach. Po reko w ogóle nie miałam ortezy, tylko kule przez jakiś tydzień, może dwa. Po dwóch miałam już pełne zgiecie I wyprost
@xXx_perun_xXx: już uciekło. interesuje mnie czy możesz chodzić/kiedy mogłeś normalnie tuptać, bo ja już dwa tyg po wypadku i nie mogę stojąc nawet przenieść ciężaru na tę nogę, z czego sporo osób z którymi rozmawiałam mówiło właśnie, że po 1-2tyg już normalnie chodziły

@olab91: jak wyżej.ponad 2 tyg temu, prawie 3 w sumie, miałam wypadek mały- naderwane MCL i uszkodzone ACL. tydzień w gipsie, tydzień w ortezie na 30* zgięcie,
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@szajbi_: powiem tak :moja mama zerwała acl w 2002, włożyli jej nogę w gips na miesiąc, potem dochodziła do siebie z pół roku. W sumie to dalej narzeka na te nogę, bo miała tylko rehabilitację na NFZ. Gips to jakies średniowieczne metody, chociaż nie wiem oczywiście czy w przypadku mcl to nie konieczność, nie jestem lekarzem. Zawsze jednak proponuję ludziom w przypadku takich urazów bardziej wizytę u fizjoterapeuty niż u ortpedy,
@olab91 niby tak, ale ja na sor trafiłam prosto ze stoku i musieli inne rzeczy też wykluczyć. jak złamanie czy uraz stawu skokowego dodatkowo, bo tę był naruszony.
źle się wyraziłam, miałam szynę gipsową tak naprawdę. no ortopeda tak naprawdę sam mi powiedzial co i jak ćwiczyć, tylko problem jest tu... Że ćwiczenia w większości bez bolu robię, ale ni #!$%@? nie mogę kroku zrobić, czy stanąć na tej nodze, za duży
@szajbi_: ja tak samo, też prosto na SOR ze stoku, tylko we Francji :) i tak mnie wsadzili w ortezę po prostu.Tak czy siak, bardzo polecam fizjoterapię prywatnie, to naprawdę dużo daje nawet jesli nie masz w planach żadnej operacji, nie wyobrażam sobie żeby po rekonstrukcji nie skorzystać z fizjo, a żaluję że nie zrobiłam tego przed zabiegiem (powrót do formy byłby jeszcze szybszy)