Wpis z mikrobloga

  • 1
@GajuPrzegryw do mnie dzwoni babeczka z oddziału, ale jest bardzo miła i nie jest nachalna. Zawsze z nią porozmawiam, spytam jak mam jakieś pytania, a nie mam czasu podejść do banku. Ale nie przeszkadza mi to, to zaledwie 3 telefony w roku i naprawdę na wysokim poziomie.
  • Odpowiedz
@0macias0: O wykopki 1szy raz widzą fundusze inwestycyjne. Koleś źle wybrał albo wybrał świadomie i wie co go mogło spotkać. Każdy bank ma coś podobnego w ofercie i często kilkadziesiąt do wyboru. O ile 2018 na rynku akcji był słaby tak obligacja polskie i inne oparte na obligacjach fundusze już zarobiły powyżej lokat bankowych. Jak ktoś chce ulokować na 2-3 lata to zwykle wychodzi o wiele lepiej niż na lokatach. A
  • Odpowiedz
  • 0
@wonsz_smieszek na stronie analizy.pl jest porownanie chyba wszystkich wiekszych TFI w polsce. Mozna sprawdzic jakie w ofercie ma Twoj bank i ich wyniki. Kazdy fundusz ma tez ocene w oparciu o zmiennosc. Ogolnie na okres 3-5 lat fundusze obligacyjne sa dobra opcją. Jest szansa ze w dobrym roku juz spokojnie po roku masz sporo na plusie ale to juz roznie bywa.

Ogolnie nie trzeba demonizowac funduszy tylko wchodzic z glową. Jak na
  • Odpowiedz
Ogolnie nie trzeba demonizowac funduszy tylko wchodzic z glową. Jak na akcyjnych ktoś dobrze trafi to i10- 20% mozna w pól roku zarobić.


@Zorak: ponieważ jestem #januszefinansow, to tak tylko spytam: czy w akcyjnychnie trzeba na bieżąco być i kupować/sprzedawać aktywnie, żeby wyciągnąć choćby te 10%?
  • Odpowiedz
  • 1
@wonsz_smieszek jak jestes januszem to odradzam akcyjne. Trzeba wtedy sledzic rynki wiedziec co masz w portfelu i raczej aktywnie zarzadzac. Na poziomie zakup i prawie zapomnij ta fundusze pieniezne / gotowkowe i w dluzszym okresie obligacji ale z wylaczeniem obligacji korporacyjnych.
  • Odpowiedz
@Zorak: tak podejrzewałem. Na razie się nie znam, więc zacznę od pewniejszych/stabilniejszych instrumentów, a najwyżej potem, jak trochę się zorientuję w temacie, część środków sobie przerzucę. Dzięki :)
  • Odpowiedz
@Limonene: probowalem xD wiesz ile to #!$%@?? Zglos chec rezygnacji, czekaj na odpowiedz kosultanta, on wysyla wniosek, ty odpowiadasz, on cos klika, ty potwierdzasz, a pozniej i tak dzwonia z jakichs centrow pracujacych dla mbanku w skierniewicach czy gdzies xD ja po prostu blokuje ich numery i elo ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@sramnawas: bzdura, zrobiłam to i trwało maksymalnie 3 minuty
  • Odpowiedz
@puszka Z innymi bankami miałem już przy zakładaniu konta nie miłe odczucia. Najlepiej zostałem obsłużony w pko. Plus przekonała mnie apka. Po obejrzeniu apek innych banków myślałem że dostanę wylewu do mózgu...

Jest intuicyjna, szybka i spełnia moje oczekiwania w 100%. Praktycznie nie muszę chodzić do oddziału banku bo mogę większość rzeczy załatwić/zamówić przez nią.

Szczerze mówiąc to było już kilka lat temu. Może któryś bank już podgonił technologicznie z apką...

Ale
  • Odpowiedz
@wonsz_smieszek: nawet po wykresie, typowy prosty wykres to wycena liniowa dającą złudne pocuzcie bezpieczenstwa

@MajorToJestKajor: @Reezu:
Misiaczku, to jest fio inwestujące w inne fio. Co daje tu strata bankowi? Nic nie daje, za zyski ma succes fee. 2018 rok to szczególne na Gpw sredni rok. Fio oddaje zachowanie indeksów. W fio patrzysz na horyzont tutaj to 5 lat, rok wczesniej bylo 9% w wyniku.
Typowe januszowe #!$%@? ze wszyscy
  • Odpowiedz