Aktywne Wpisy
schwarzstork +15
Rzadko cokolwiek piszę na vikopie wolę lurkować ( ͡º ͜ʖ͡º), tym bardziej na nocnej, ale tknęło mnie to się pochwalę że mi właśnie 30-tka stuknęła ʕ•ᴥ•ʔ

Drom +51
Skopiuj link
Skopiuj link
Regulamin
Reklama
Kontakt
O nas
FAQ
Osiągnięcia
Ranking
Taguje na początku #fortnite <- nie podoba się to czarnolistuj tag zamiast mi zaśmiecać wątek.
tl;dr
Kilka dni temu wymieniłem w moim lapku dysk z HDD na SDD. Wszystko fajnie, lapek dostał drugie życie. Problem mam tylko podczas gdy. Sama gra uruchamia się normalnie, bez zastrzeżeń. Na spawn island też wszystko jest w najlepszym porządku. Jednak podczas gry, gdy w pobliżu pojawia się więcej osób i generalnie gdy więcej się dzieje - gra zaczyna mi lagować. Co kilka chwil mam ścinki, jakby fps spadało mi do 1-2 klatek na sekundę. Taka ścinka trwa dosłownie moment i wszystko wraca do normy. Na kilkanaście sekund bo po chwili znów jest to samo. W najbardziej dynamicznych momentach to czyni grę totalnie niegrywalną.
Ping w normie, pakietów też raczej nie tracę.
Próbowałem już chyba wszystkiego. Bawiłem się ustawieniami w samej grze, ustawieniami w panelu NVidia, zainstalowałem GeForce Experience i tam też bawiłem się ustawieniami.
Zmieniłem procesor graficzny wykorzystywany do uruchamiania gry, ustalałem priorytety w menadżerze zadań, zwiększyłem ilość rdzeni używanych do obliczeń... No więcej pomysłów nie mam.
Wolałbym też nie instalować dodatkowego oprogramowania nie stworzonego przez Epic, które jest polecane przy tym problemie przez niektórych.
Specyfikacja laptopa:
procesor Intel i7 - 5500U 2.40 GHz
grafika NVidia GeForce GTX 950M - aktualny sterownik z marca
8 GB RAM
Windows 10 Home
Dysk SSD Crucial MX500 1TB
Ktoś coś? Z góry dzięki ( ͡° ͜ʖ ͡°)
https://www.userbenchmark.com/
https://www.userbenchmark.com/UserRun/15279865
Nie wiem tylko czemu benchmark do testów wybrał sobie karte intela a nie GeForce'a ( ಠ_ಠ)
I Tak szalu nie ma :|
https://www.userbenchmark.com/UserRun/15281090
- Zmień ustawienia graficzne w grze (na niskie: P)
- Zmień ustawienia w panelu sterowania NVidia
- Zainstalowałem GeForce Experience i zmieniłem tam ustawienia (to oprogramowanie nie jest przyczyną tego problemu - wszystko było w porządku, gdy miałem HDD w laptopie)
- Zmieniłem procesor graficzny używany do