Wpis z mikrobloga

Fajne warzywo sobie wyhodowali (dzieciak urodził się bez 80% mózgu - o wadzie dowiedzieli się już w czasie badań prenatalnych).

I tak jeżdżą z nim po telewizjach jak obwoźny cyrk.

A dzieciak? Cóż, we wrześniu skończył 2 lata a jego oczy jak to ktoś ładnie ujął wyglądają jak okna pustego mieszkania. Najważniejsze, że rodzice są zadowoleni bo mogli spełnić swój kaprys.
#aborcja #4konserwy
josedra52 - Fajne warzywo sobie wyhodowali (dzieciak urodził się bez 80% mózgu - o wa...
  • 128
  • Odpowiedz
@strfkr: Skąd ty możesz wiedzieć czy dziecko ma #!$%@? czy nie ma #!$%@?? To że brakuje mu mózgu nie znaczy że mu źle, były przypadki że ludzie prowadzili normalne życie nie mając połowy mózgu.
  • Odpowiedz
@Droper:

To że brakuje mu mózgu nie znaczy że mu źle


Co do #!$%@? xD

były przypadki że ludzie prowadzili normalne życie nie mając połowy mózgu


A możesz podać jakieś oprócz siebie?
  • Odpowiedz
@Droper: jakby jeszcze na dodatek nie miało nóg i rąk i było ślepe to też byś pewnie powiedział, że to wcale nie przeszkadza i na pewno świetnie się bawi i ma super życie
  • Odpowiedz
To że brakuje mu mózgu nie znaczy że mu źle


@Droper: W sumie możesz mieć rację, bo jest duże prawdopodobieństwo, że ono w ogóle nie ma świadomości, a przy życiu podtrzymuje je automat zwany OUN. To dziecko, a raczej organizm, nie ma najmniejszych szans na jakiekolwiek życie. Po prostu nie umiera w sensie fizycznym, bo serce tłoczy krew i są podtrzymane podstawowe czynności życiowe. Pod względem umysłowym ono nigdy nie żyło.
  • Odpowiedz
@josedra52 boże jaka patologia w tym programie

"Jackson's parents gave him a chance"
"lucky boy"
"Miracle baby"
"Jackson is lucky, because many parents would not have given him this chance"

Robią z rodziców męczenników i zbawicieli tego dziecka. 2 razy co najmniej mówili o szansie jaką dostał od rodziców. #!$%@? jaka szansa? Na śmierć po paru latach bezmyślnej wegetacji? Super szansa bulwo

Zamiast potępiać takie egoistyczne zachowania rodziców to się robi wokół
  • Odpowiedz
@josedra52: No niestety taka jest prawda. Są ludzie, którzy z opieki nad chorymi dziećmi robią sobie jakąś misję. Organizują ciągle zbiórki, wrzucają zdjęcia od lekarza na instagrama, chodzą do telewizji, protestują przed sejmem. Mam wrażenie, że ich to w pewien perwersyjny sposób kręci, daje im sens życia, można to nawet nazwać swego rodzaju hobby. Tym bardziej że o tak poważnych wadach prawie zawsze wiadomo długo przed narodzinami.
  • Odpowiedz
@Sijabka na zimno i racjonalnie masz rację. Ale jak już kiedyś pisałam w mózgu kobiety w ciąży dzieją się #!$%@? rzeczy. To serio są emocje nie do opisania i zrozumienia przez kogoś kto w tej ciąży wyczekanej i chcianej nie był. Ja też tak uważam ogólnie, ale gdy byłam w ciąży przed badaniami prenatalnym to serio nie miałam pojęcia jakbym postąpiła. Całe szczęście nie musiałam podejmować takiej decyzji.
  • Odpowiedz
Nasuwa się pytanie - czemu? Przecież widać ewidentnie, że dzieciak będzie miał nieźle #!$%@? w przyszłości


@Rave77: na szczęście "dzieciak" się nie zorientuje. Nawet osoby z zespołem Downa, wspomniane przez innych komentując to Einsteiny w porównaniu do niego.

Nie sądzę, aby było w stanie przejść testu lustra
  • Odpowiedz
@josedra52: za rodzenie takich dzieci powinien być kryminał. Dzieciak to warzywo i warzywem pozostanie do końca życia ale ważne że o rodzicach jest głośno i pieniążki wpadają z datków
  • Odpowiedz