Wpis z mikrobloga

@multithreading: robie sobie homelaba i powoli zbieram wszystko. zaczalem od polozenia kabli w scianie, wszedzie jest cat6, 10gbps, traktuje to jako inwestycje na przylosc bo i tak przez jakis czas nie bedzie uzywane 100% mocy. to co widzisz dziala na IBM X3850 ktory ma fizycznie 2x intel xeon (witualnie 16 CPUs), 72gb ram ECC, 8x hdd. nie jest to najnowsy hardware, ale kupilem go za £25 wiec i tak swietny deal
interface - @multithreading: robie sobie homelaba i powoli zbieram wszystko. zaczalem...

źródło: comment_ksLTvHJhbSeAmkIry5wku8ElEBRd5rTS.jpg

Pobierz
@multithreading: o co dokladnie pytasz?
Jesli o mieszkanie to polecam zastanowienie sie co chcesz miec nowoczesnego w domu, np. czy chcesz miec automatyzacje oswietlenia, CCTV, ogrzewania/boilera itp. czy chcesz robic sobie statystyki zuzycia pradu/wody, jakie centrum multimedialne, czy netflix/HBO/amazon/google czy swoje pirackie, czy oba. czy chcesz chromecasta czy DLNA, to samo dotyczy oswietlenia i innych bajerow. ja nie dopuszczam do swojego mieszkania zamknietego hardware jak philips hue, czy jakichs kontrolerow xiaomi
@multithreading: a cctv tez mam opensource bo uzywam tanich raspberry pi 0W i motioneye. dopiero zaczalem je konfigurowac w zeszly weekend i zabraklo mi paru rzeczy wiec z tym sie wstrzymam bo nie jest to priorytet. wyglada to tak ze kilka RPI 0W maja detektory ruchu i przesylaja swoje dane z kamer do jednego raspbery pi 3, ktory jest magazynuje i przesyla do serwera. rpi3 tez wyswietla dashboard z innych kamer
interface - @multithreading: a cctv tez mam opensource bo uzywam tanich raspberry pi ...

źródło: comment_9sPPMwtZdhdGBwTrRWFfpGPTFrqski6v.jpg

Pobierz