Wpis z mikrobloga

Siema ( ͡° ͜ʖ ͡°) będę zamawiał PC w tym tygodniu i mam do Was pytanie gdzie najlepiej zamówić PC biorąc pod uwagę ewentualne gwarancje i jakość obsługi itp? Ten sam zestaw, a ceny trochę się różnią w #komputronik 6803 zł w #morele 6718 zł a w #xkom 6950 zł
Co sądzicie o tym zestawie, coś byście zmienili? Ten model rtx ma problemy z chłodzeniem, lepiej wziąć windforca, który jest tańszy? Zasilacz starczy 550W w razie wymiany procka czy lepiej jakiś 600W? Macie jakieś swoje sugestie? Aaa i pytanie te gry co dają gratis do rtx to jest tak tylko w xkom? Bo w innych sklepach nie dodaje ich do koszyka
AMD Ryzen 7 2700
MSI GeForce RTX 2070 ARMOR 8GB GDDR6
Samsung 500GB 970 EVO Plus M.2 2280 NVMe
G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V Black CL16 (2x8GB)
SilentiumPC 550W Supremo M2 Gold
Fractal Design Focus G Window czarny
MSI B450 TOMAHAWK
SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2
LG 29UM69G czarny
#pcmasterrace #komputery #skladamkomputer #pomoc #kiciochpyta
fmxfenix - Siema ( ͡° ͜ʖ ͡°) będę zamawiał PC w tym tygodniu i mam do Was pytanie gdz...

źródło: comment_6mHSHz1lcAxiFhzGF1sKorvZ10QcTaNf.jpg

Pobierz
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fmxfenix: a i promocja jest na stronie nvidii więc chyba nie tylko x-kom, ale to pewnie w regulaminie promocji trzeba doczytać
@wpgg: no właśnie nie wiem bo co forum to co innego piszą dlatego się zastanawiam czy warto dopłacać do tego MSI armor czy wziąć coś tańszego :D Nic byś tutaj nie zmieniał? W ogóle to taki zestaw w sklepie stacjonarnym w okolicy, policzyli mi za to samo co wyżej 7480 zł ( ͡ ͜ʖ ͡) ale myślę, że zakupu przez neta nie będę żałował
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@fmxfenix: kwestia głośności może być też zależna od pojedynczych egzemplarzy, zawsze ewentualnie możesz reklamować, gdyby coś było nie w porządku, albo wymienić na inny model za jakąś opłatą(o ile jest taka możliwość). Co bym zmienił? Dałbym więcej ledów ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@fmxfenix: nie bierz monitora 21:9. Standardem jest 16:9 i tak gry są robione, a jak do pracy koniecznie to 16:10 a nie w szerokość. Super szerokie są bez sensu imho (filmy co najwyżej), chyba że wiesz, że to chcesz i wiesz jak wykorzystasz.
Jak nie 4k i ewentualnie tzw. 1440p to rtx2070 to przesada. 2060 zdecydowanie lepsze do 1920x1080 i do 2560x1080 (na amd i tak nie będzie nie wiadomo jakiego
@maly_piotrek dzięki, PC będzie do programów ArchiCad AutoCad itp renderowanie i czasem jakieś gry dlatego myślę o rtx2070 bo ma więcej pamięci i wydaje mi się bardziej przyszłościowe, to jaki monitor polecasz? Rtx 2080 przekracza całkowicie mój budżet.
@fmxfenix: jakby nie przekraczał to i tak bym odradzał 2080 bo ma chorą cenę :P argument pamięci jeśli masz jak ją wykorzystać(gry w 4k albo właśnie praca) jest sensowny. Szczerze nie pracowałem nigdy profesjonalnie w CAD i w sumie może szeroki ekran ma tu sens, musisz ogarnąć jak Ci będzie pasowało, założyłem że chcesz gry wtedy 16:9 a jak programoanie/praca biurowa to 16:10 bo to znam.

Jeśli fullhd to ostanio wziąłem
@fmxfenix: w kartach graficznych są nowsze display port i starsze HDMI, generalnie powinieneś, jeśli możesz, zawsze DP używać :) na NV freesync działa tylko przez display port dlatego zawsze sprawdzaj czy monitor ma dp bo sporo ma tylko HDMI. Kable są inne ale ostatnio zwykle masz z monitorem kabel chociaż to też trzeba sprawdzić
@fmxfenix: powinien być spoko, 27 cali w fullhd to już sporo ale może wciąż być,
2070 ma duży zapas w fullhd, tak sensownie max dla fullhd to 2060 wg. mnie, można nad 1440p się zastanowić tylko trzeba pamiętać że kiepsko się do fullhd skaluje ( 4k to 4 piksele w miejsce 1 w fullhd, przy 1440 wchodzi się w połówki pikseli i fullhd w 1440 jest rozmyte). Ale ogólnie powinien być