Wpis z mikrobloga

Mirki i mirabelki!
Rozglądam się wstępnie za kredytem hipotecznym. Byłem już w oddziale banku z lwem, gdzie niby RRSO nie jest strasznie wysokie ale muszę dodatkowo wykupić ubezpieczenie i summa summarum nie jest już tak tanio . Następnym bankiem na mojej mapie odwiedzin miał być nasz rodzimy PKO BP. Przeglądając ich ofertę widzę RRSO podobne do ING (okolice 4.3%), tymczasem na porównywarce 17bankow RRSO wynosi 2.86%.

O co chodzi? Skąd ta różnica? Oszukujo?

Może ktoś ostatnio brał kredyt i jest mi w stanie doradzić który bank wybrać?

#kredythipoteczny #kredyt #zahajsbankubaluj #mieszkanie
  • 6
  • Odpowiedz
@sommerfeld: Porównywarki internetowe pokazują bzdury. W banku ING ubezpieczenie jest wymagane tylko przez trzy lata.

Wybór banku zależy od wielu czynników, głównie kwoty kredytu, okresu kredytowania, wkładu własnego, celu kredytowania, rodzaju i wysokości zarobków i wielu innych.
  • Odpowiedz
@sommerfeld ciężko porównać, zależy od wielu czynników, skontaktuj się lepiej z jakimś poleconym pośrednikiem co ma kilka banków w ofercie. Np ostatnio dostałem przy niby dobrej ofercie z Millennium warunek z dupy, ze muszą być wpływy na konto co miesiąc kilkanaście k zł
  • Odpowiedz
@Sommerfeld, najlepszym rozwiązaniem będzie kontakt z naszym doradcą w oddziale. RRSO zależy do wielu czynników m.in. kwoty, okresu kredytowania, dodatkowych produktów do kredytu, % wkładu własnego.
Na podstawie informacji, które przekażesz doradcy zostanie dobrana oferta kredytu hipotecznego. :)
  • Odpowiedz