Wpis z mikrobloga

dobry wieczór

jak znaleźć pierwszą pracę w IT(Trójmiasto)? technik informatyk i matura zrobione, od października idę na studia zaocznie(informatyka). na pracuj.pl z moimi kwalifikacjami to tylko staż w Bayern, ale to ogłoszenie wisi tam już długi czas. zaoszczędziłem trochę ponad 5k, więc jakiś kurs, albo praca za darmo przez max. dwa miesiące mi nie przeszkadzają.

tak, wiem wiem, takich jak ja jest pewnie dużo i to specjalistów potrzeba najbardziej, ale póki co nie mam jeszcze mocno obranej ścieżki. póki co chciałbym najlepiej dostać się na pierwszą linię w helpdesku.

jakieś porady od bardziej doświadczonych kolegów?
#informatyka #pracbaza #gdansk #studbaza
  • 7
@torpedowiec: sprawdzaj na pracuj.pl czasem są oferty na staż, czy bez kwalifikacji, jak już zdobędziesz doświadczenie będzie ci łatwiej, albo zrób sobie listę firm i chodź i pytaj, tylko do firm programistyczynch coś byś musiał umieć :)
pozapisuj się na listy mailingowe linuxowe czy inne dev

http://linux.gda.pl/
na goldenline coś było też kiedyś, nie używałem dawno ale leciały tam czasem dyskusje na różne tematy i ludzie pracę znajdywali przy okazji

jest
@torpedowiec tak z pół roku temu mieli spore braki kadrowe, więc brali jak leci. Nie wiem jak teraz, bo namówiłam osobę, która tan pracowała do zmiany pracy, ale wątpię żeby coś się zmieniło - taki trochę januszex. Ale żeby doświadczenie zdobyć to w sam raz