Wpis z mikrobloga

Wczoraj z czystej ciekawości zainstalowałem na telefonie aplikację Sleep Cycle. Postanowiłem spróbować ze względu na moje problemy z porannym wstawaniem. Jedyna i najskuteczniejsza w moim przypadku metoda to stawianie budzika w odległości około 10 metrów od łóżka. Sprawdza się, gdy zostawiam go w kuchni i kładę obok niego przygotowane wcześniej ubranie.

Aplikacja Sleep Cycle monitoruje sen, śledząc ruchy w łóżku za pomocą mikrofonu. Budzik można ustawić na dowolną godzinę, a aplikacja próbuje wybudzić w najkorzystniejszym momencie na 30 minut przed wybraną godziną, gdy nie jesteśmy w głębokiej fazie snu.

Dziś po raz pierwszy od dawna, położyłem telefon na stole i był w zasięgu mojej ręki (tego wymaga aplikacja). Mój problem zawsze polegał na tym, że gdy tylko słyszałem budzik, automatycznie wyciągałem rękę, wyłączałem go i spałem dalej ( ͡° ͜ʖ ͡°) teraz #chwalesie bo osiągnąłem #sukces - aplikacja rzeczywiście wybudziła mnie w odpowiednim momencie. Miałem budzik na 7:00, ale uruchomił się o 6:35 i jestem wyspany i wypoczęty jak mało kiedy ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Także tego... Polecam i #milegodnia ! ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#aplikacje #aplikacjemobilne #wygryw #sen #poniedzialek
  • 50
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wielkiparasol: no ale ja zazwyczaj śpię 7-8h. Laptop mi w tym niespecjalnie przeszkadza. Owszem w weekendy mam problem ze snem, bo budzę się wcześniej niż w dni robocze, ale jeśli nie zarwę nocki, to raczej jest w porządku ze snem.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@mariecziek: Czas snu jest dobry ale jakość jest słaba. A jakość jest ważniejsza niż długość. Z takich ciekawostek to człowiek powinien spać w całkowitej ciemności, ponieważ nie zaburza to produkcji melatoniny. Wysypiasz się bo wysypiasz ale Twój sen nie jest regeneracyjny dla organizmu. Daj sobie troche odpocząć bez hałasu i zbędnego źródła światła w nocy
@wielkiparasol: No wiem, że sen jest ważny. Nie martw się. Laptop jest na prawie minimalnej jasności. Po zakończeniu video ekran się wygasza całkowicie, więc jest tylko szum wiatraczka, a po zamknięciu klapy jest w ogóle cisza. Jeżeli jestem mocno zmęczony, to zazwyczaj budzę się nad ranem i zamykam klapę w lapku, jak nie, to robię to w nocy.
Co do ciemności, to jest problem, po pomimo zasłon wcześnie nad ranem mam
@In_thrust_we_trust W sumie tyle snu mi wtedy wystarczyło. Ostatnio użyłem podobnej aplikacji, spałem jakoś po 3-4 godziny i jakoś lepiej mi się spało, ale to nie oznacza, że dzięki aplikacji zawsze byłem wyspany. Chętnie nadal był z niej korzystał i chyba jeszcze raz zainstaluję ( ͡° ͜ʖ ͡°)