Wpis z mikrobloga

#leroymerlin #budujzwykopem #polska #zalesie #januszebudownictwa #januszebiznesu

Kupiłem w Leroy Merlin kanał wentylacyjny i kolanko 45 stopni. Produkt polski, zdaje się marka EQUATION:

https://www.leroymerlin.pl/klimatyzacja-i-wentylacja/instalacje-wentylacyjne/kanaly-i-rury-wentylacyjne/kolanko-kanalu-wentylacyjnego-plaskiego-poziome-plaskie-45-55-110-mm-equation,p382192,l1045.html

Jak to wygląda po połączeniu widać na zdjęciu. Cała partia materiału na sklepie jest taka... Poszedłem sprawdzić, bo może tylko to co kupiłem było złe ale nie. Za skarby kanału płaskiego do tego kolanka się nie wciśnie, no chyba, że z odkształceniem kanału po wciśnięciu. Zgłaszam więc w punkcie informacyjnym, wołają panią z działu, która stwierdza, żebym sobie to taśmą uszczelniającą przejechał z zewnątrz - bo tak się robi. No ja wiem... Ale mówię, że średnica kanału się zmienia i to nie spełnia parametrów takie jak podają w specyfikacji. No to rozłożyła ręce, a produkty które oddałem znajdziecie na półkach w Merlinie w #bielskobiala. ¯\_(ツ)_/¯
No i jak ma być w tym kraju dobrze?!

Pobierz
źródło: comment_l4SwCb5NGGwzMLhKQX1Um41woLxZMI5v.jpg
  • 9
@mister_pink: Uszczelnienie to jedno ale przecież tu się przekrój zmienia... XXI wiek mamy, takiego spasowania nie powinno się tolerować. To jest zwyczajny bubel. Akurat używałem innych elementów i pasują bez problemu. No a te kolanka - totalna porażka.
@mister_pink: zasadniczo się zmienia i poważnie blokuje przepływ powietrza, szczególnie przy tym przekroju i szczególnie w przypadku, gdy będzie ono tłoczone wentylatorem. Jeśli lubisz tolerować buble - ok. Ja nie lubię.
Nie po to kanał się prowadzi z jak najmniejszymi załamaniami, żeby robić takie akcje na łączeniach.
A detal taki, że kolanka droższe kilkukrotnie od tych w hurtowni


@defoxe: w przypadku zwykłego kupującego hurtownia się niestety nie liczy ze względu na godziny otwarcia, zwykle to od 7 do 15 lub 8 do 16 od poniedziałku do piątku, czyli albo bierzesz urlop albo z pracy się musisz urwać w innym wypadku zapomnij o zakupach. Dlatego Castorama, Leroy, Jula mogą robić to co robią, konkurencji w godzinach w których zwykły