Wpis z mikrobloga

Tak wygląda kobieta, która jako jedyna przeżyła zalanie tajlandzkiej jaskini pełnej turystów i spędziła w absolutnej ciemności ponad 20 godzin!

Każdy słyszał o drużynie piłkarskiej, która utknęła w tajlandzkiej jaskini, ale mało kto wie, że takie rzeczy zdarzają się tam częściej. W tym materiale przedstawiam podobne zdarzenie, które niestety nie skończyło się happy endem, a relacja jedynej ocalałej przyprawia o dreszcze!

Jeżeli chcesz poznać relację ocalałej oraz zobaczyć wnętrze jaskini, w której doszło do tej tragedii to zapraszam do znaleziska!

Link do znaleziska z filmem
https://www.wykop.pl/link/4873473/tej-tragedii-w-tajlandzkiej-jaskini-mozna-bylo/
#penetrujedziury #mikroreklama #tajlandia

Tytuł brzmi oczywiście: 'Czy tej tragedii w tajlandzkiej jaskini można było uniknąć?' ale z niewyspania przeoczyłem, przepraszam!
KawiakJones - Tak wygląda kobieta, która jako jedyna przeżyła zalanie tajlandzkiej ja...

źródło: comment_Xe4ly9d0sU5QpEEYEWIVx9kxTu0PHMOO.jpg

Pobierz
  • 11
tajskiej


@msnrc:

Tajlandzkie jest z pewnością to, co związane z państwem, np. politycy tajlandzcy (gdybyśmy usłyszeli politycy tajscy, mielibyśmy prawo sądzić, że reprezentują oni grupę etniczną, nie kraj), armia tajlandzka, sportowcy tajlandzcy, film tajlandzki itd. Przymiotnik tajski ma bez wątpienia zastosowanie tam, gdzie chodzi o Tajów, powiemy więc masaż tajski, boks tajski, stanowią one bowiem dorobek tego ludu.


https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/Co-jest-tajlandzkie-a-co-tajskie;13580.html
@KawiakJones
Często niestety na wakacjach wyłącza nam się logiczne myślenie.
Jedziemy na wakacje odpocząć zrelaksować się. Kupujemy wycieczkę na zwiedzanie jaskini z lolalnymi przewodnikami ( co usypia nasza czujność) i teraz kompletnie zdając się na kogoś idziemy.... Przecież co może pójść nie tak ?
@KawiakJones: po #!$%@? oni w ogóle się do tych jaskiń #!$%@?ą


Bo ludzie mają tendencję do oceniania rzeczywistości przez pryzmat siebie i swoich doświadczeń. Dlatego ciężko nam zrozumieć inność ludzi którzy robią coś innego niż my bo mi sami tego nie zrobiliśmy. I w przypadku takich jaskiń też to działa. Na zachodzie jest nie do pomyślenia żeby przewodnik wprowadzał turystów w niebezpieczne miejsca wszystko musi być zabezpieczone. Przekuwamy to na "skoro