Wpis z mikrobloga

Strajk nauczycieli - podwyżka tak ale:

1. Pensja podstawowa + dodatki w zależności od wyników
2. Obowiązkowe sprawdzenie wiedzy przekazanej na zajęciach w formie krótkiej kartkówki pod koniec lekcji, nie na oceny, sprawdzające jedynie czy dzieci zrozumiały nowy materiał. Ci co tak - czas wolny, Ci co nie - dodatkowe konsultacje/tlumaczenie już w mniejszym gronie - tak jak na ulubionych przez nauczycieli KOREPETYCJACH. Wyelimiunuje to największego RAKA - czyli korepetycje. Teraz szkoła to nie szkoła tylko nazywajmy rzeczy po imieniu to PRZECHOWALNIA - a za przechowalnie nie należy płacić więcej niż teraz.
3. Zadania domowe odrabiane w szkole po zajęciach przy asyscie nauczyciela.

W ten sposob nauczyciele pracuja 8 godzin, dzieci są zadowolone bo maja więcej czasu po szkole, rodzice sa zadowoleni bo nie musza dzieci wozic na korepetycje, nauczyciele sa w koncu zadowoleni bo zarabiaja więcej - ale pracuja tak jak wszyscy.

Dziękuję za uwagę.

#strajk #szkolnictwo #nauczyciele #rakcontent
  • 155
  • Odpowiedz
@agaciksa: > nie powiązałeś w żaden sposób tego, że byli mili bo twoi rodzice są z tej samej grupy zawodowej? ;)

Możliwe, ale teraz od gimnazjum minęło już dobrych kilkanaście lat, a tych ludzi widuję nadal i jestem w stanie trochę bardziej obiektywnie spojrzeć czy są ok, czy też nie. Łatwo zauważyć, jeśli ktoś faktycznie kocha swoją pracę. Podwyżki powinny być i zdecydowanie nie powinny być niskie. Zgadzam się, że w
  • Odpowiedz
@agaciksa: tu nie chodzi o tych nauczycieli, ktorzy strajkuja, nie chodzi o pania boguslawe z sieradza, tylko o przyszle pokolenia, o system oswiaty, o POLSKE #!$%@?. no ale wy polacy (specjalnie z malej oczywiscie) nigdy tego nie zrozumiecie i zawsze to panstwo bedzie chlewem obsranym gownem i dobrze, bo polacy na nic wiecej nie zasluguja. Az sie #!$%@?, ja #!$%@? dlaczego ja sie urodzilem w tym #!$%@? ciemnogrodzie... Najlepiej to #!$%@?
  • Odpowiedz
@kfiatek_na_parapecie: Nie chodzi mi o to, żeby walczyć. Dyskusja zawsze jest potrzebna, nie wiem tylko czemu wszędzie musi być tyle jadu. Każdy, łącznie z nauczycielami, był kiedyś uczniem. Każdy trafił kiedyś na nauczyciela, który co najwyżej powinien przerzucać gnój. Ale tak samo jak w oświecie, tak w każdym innym zawodzie znajdą się ludzie, którzy nigdy się tam znaleźć nie powinni, a nie znaczy to jednocześnie, że #!$%@? są wszyscy.

Mnie boli
  • Odpowiedz
@samFTW: I to prawda, tylko cały czas próbuję wyrazić się o tym, że to samo działanie nie ma prawa przynieść odmiennego skutku...
@kfiatek_na_parapecie: ... Doprawdy, postaraj się teraz przez chwilę skupić. Nie mówię o tym, że należy się zamknąć i nic nie robić. Uważam jedynie, że nie warto jest tracić energię na działanie, które nie przyniesie satysfakcjonującego skutku. To właśnie kojarzy mi się z polskością, narzekanie, darcie mordy, ugłaskanie (a
  • Odpowiedz
nauczyciele sa w koncu zadowoleni bo zarabiaja więcej - ale pracuja tak jak wszyscy.


@lapserdaq: no właśnie jest sporo ludzi którzy wybierają ten zawód żeby nie musieli tyle pracować, także nie dogodzisz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@lapserdaq:
2. to kwestia programu nauczania, a nie nauczyciela
3. od tego są korepetycje, z tym założeniem nauczyciele by musieli pracować chyba 12h dziennie
  • Odpowiedz
@mat-soj: większość ludzi wypowiadających się w tematach nauczycielskich to ludzie którzy nie lubią/ nie lubili szkoły od strony nauki. No bo "chcialem grać w gałę a ta stara #!$%@? zadała mi kilka zadań z matmy".

Wielu nauczycieli by chciało iść na 8 i wracać o 16 do domu i już więcej się szkoła nie zajmowac. Chciałoby nie mieć zebrań, konkursów, wywiadówek wieczorami. Uzupełnienie dokumentów, przygotowanie do zajęć itd. w godzinach pracy
  • Odpowiedz
@leftfinger pińć tysięcy etatów!

beton nauczycielski sie nie zgodzi bo jak im każesz pracowac 8h to nie beda mogli dorabiac w kilku szkołach na raz


Ilu znasz nauczycieli prywatnie?
  • Odpowiedz
@mat-soj: jasne, sam miałem nauczycieli gnojków i nauczycieli porządnych. Ale nieoszukujmy się, bez porządnej reformy i normalnych zaorbkow to dalej będziemy tkwili w edukacyjnej czarnej dupie.
  • Odpowiedz
Że jeszcze nikt nie wyśmiał argumentu „ale przecież nauczyciel musi się przygotować do lekcji. Za darmo, w domu” xd tak, przecież musi się przygotować do każdej lekcji. Prawda jest taka ze nauczyciele uczą swojej specjalizacji (czyli się na tym znają) to rAz. A dwa, ze jednych notatek używają przez dziesiątki lat ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ja jestem za tym żeby dostali podwyżki, ale: 1) siedzą w pracy -
  • Odpowiedz
Dodatki w zależności od wyników? Przecież wtedy od razu wszyscy by maksymalnie ułatwiali uczniom zaliczanie kartkówek czy sprawdzianów żeby dostać większą pensję xD
  • Odpowiedz
@leftfinger Którzy nauczyciele? Religii czy plastyki? xD
Nauczyciel wczesnoszkolny siedzi codziennie na etacie i kiedy ma latać do innej placówki? Moja mama co roku ma odgórnie zmieniane podręczniki i musi wszystkie scenariusze przerabiać od zera. Może nauczyciel historii to sobie oleje, bo u niego to zakres się co do zasady nie zmienia, lol
  • Odpowiedz