Wpis z mikrobloga

@lukasz-brak: To są maszyny wirtualne .Testówka jest w innej podsieci.Frontend ma zrobione tunelowanie dodatkowo 4Gb ramu mniej i I7. Baza na testówce jest na tym samym a na produkcji na innej maszynce.Produkcja ma Xeon.
@smalczyk1: zeby miec pewnosc czy to nie jest wina tunelowania, zaloguj sie na ta wirtualke z API i zobacz jaki jest czas odpowiedzi lokalnie.
Jezeli wolno, to sprawdz czas wykonania SQL na bazie (jezeli mozesz).

PS: SQL Server?
@Kazaar: Sql server .Zapomniałem sprawdzić maszynke z baza produkcyjną no to ma 24 Gb ramui jest odzielna z API a testówka wszystko na jednym z 4Gb ramu i i7-7700.Tak więc jest róznica

Bardzo proste zapytanie SQL
testówka 3-4ms
produkcja 1ms

Logownie
67ms-z testówki
2.,02 s -z zewnątrz

Czyli coś się wyjaśniło
@smalczyk1: jezeli baza testowa jest duza to proponowalbym dolozyc ramu. Jezeli jest tam niewiele danych to nie ma potrzeby. Moze przydaloby sie wyczyscic dane w tabelach?

Skoro lokalnie dziala szybko a z zewnatrz masz dodatkowe 2s to wiesz juz gdzie szukac.
Dalej musisz isc sam,
Powodzenia ;)
@smalczyk1: 15 GB to juz troche jest, szczegolnie na 4GB ramu - ale ekspertem nie jestem.
Chyba zalezy co robia te zapytania. Wiem, ze wiece ramu = lepiej.

Jezeli mozesz, to warto potworzyc indeksy, ale nie takie fakowe na ID, tylko faktycznie, tak jak sa wyszukiwane :)
@smalczyk1: nie wiem czym jest reindeksacja. Odbudowaniemistniejacych indeksow?
To nie, nie mowie o tym. Takie operacje jest dobrze wykonywac cyklicznie w zaleznosci od uzytkowania aplikacji:
1 na miesiac, 1 na tydzien, codziennie.

Mi chodzi o to, ze jezeli masz indeks po ID a dane najczesciej wybierasz po kolumnie np. FirstName to taki indeks nic ci nie daje.
@Kazaar: nic innego mi nie przyszło do głowy,żeby to jakoś sprawdzić środowiska różnią się znacząco .Pewnie duże znaczenie ma oddzielna maszyna z sql serwer z 24 Gb.Dodatkowo tunelowanie na testówce. Różnice czasowe podałem wyżej.Jak na coś nowego wpadnę to zawołam