Wpis z mikrobloga

Przełajowka, szosa endurance, czy gravel? Ktora z tych odmian rowerow jest najlepsza do dlugich eskapad rowerowych w 90 procentach po asfalcie? Teoretycznie endurance najbardziej odpowiada opisowi, ludzie z którymi rozmawiam jednak odradzaja z powodu jego ścisłego ukierunkowania na szose, a jednak czasem przez jakis zwir, czy polna droge przejechac musze. Gravel zas ma duzo grubsza rame, co uwazam za plus, ale tez kola bardziej terenowe i jestem ciekawy, czy jezdzac glownie po asfalcie wyciągałbym z niego maxa - bo jednak z zalozenia jest do polnych drog. O przełajowych niewiele wiem i właściwie trudno mi wskazac w jakich warunkach prezentowalby się najlepiej. Na co jeszcze zwrocic uwagę przy wyborze? #rower #szosa #kolarstwo
  • 9
@GoddamnElectric jeździłem swoim triban 500, czyli endurance po ubitych leśnych ścieżkach, jakimś zwirze i zdezelowanym asfalcie. Leśne ścieżki i polne drogi brał gładko o ile były dobrze ubite. Żwir i kiepskiej jakości asfalt, to oczywiście spadek komfortu i prędkości.
@GoddamnElectric Focus Paralane szosa mieszcząca oponki do 35mm. Sprawdziliśmy to osobiście. Dziś właśnie zrobiłem 50km z torba podsiodlowa 11l i 6kg. Zbieram kasę na 2 komplet kół bo opon mi sie nie chce przekładać.
Jak budżet oczywiście pozwoli. U mnie duże rabaciki ;)
Jak nie to Decathlon.