Wpis z mikrobloga

W mojej pracy jest firmą sprzątająca, zatrudniająca ludzi na umowie zlecenie i płacącą część wypłaty w kopertach "pod stołem". Wie o tym sporo ludzi, ale każdy ma to gdzieś. Zadowolenie są pracownicy (z nadgodzinami mogą wyciągnąć nawet 3600 zł netto - tak się chwalą) i ich pracodawca. I tak sobie myślę, że dając pod stołem okradane jest nasze państwo, przez podatki, dlatego pracodawca i pracownicy nie chcą ich zwyczajnie płacić. A zatrudnieni w tej firmie są same elementy społeczne, zaczynając od recydywistów, alkoholików, ćpunów, alimenciarzy, kończąc na "kleptomanach" oczywiście znajdą się też normalni ale jest ich niewielu. Też #!$%@? fakt, że taki alimenciarz dostaję oficjalnie mniej, a resztę pod stołem, po to aby wierzyciel alimentacyjny dostał mniej, a on miał więcej na piwo i bułki.
I to nie jest mała firma sprzątająca, świadczy usługi w kilku średnich firmach produkcyjnych.
Ta polska to naprawdę nadal chlew obsarny gówn..
#polska #polityka #pracbaza #praca #prawopracy #prawo #lamanieprawa #chlewobsranygownem #zalesie
  • 7
  • Odpowiedz
@Beryl_88: Polsa to chlew obsrany gownem przez takie dzbany jak ty.
Recydywa pracuje(sic!) i masz z tyn problem bo placa im pod stolem zeby ominac podatki wynikajace z tego ze komus chce sie prwcowac(#!$%@? PIT!). Ale pracuje.

Jak taki debil spoleczniak jak ty co nie mysli o spoleczenstwie jako o ludziach ale jako o istytucjach panstwowych ich #!$%@? to zamiast pracowac(wazne slowo!) to ta recydywa wroci do kradziezy i rozboi i
  • Odpowiedz
@za-co: no chyba nie do końca, to co robi ta recydywa to dalej jest przestępstwo i ja jako obywatel płacący normalnie podatki czuje się oszukany. Prawo powinno być równe wobec wszystkich, a nie 'a to recydywa to oni podatków płacić nie muszą'. Co to w ogóle za argument? Ich dzieci normalnie chodzą do szkoły, korzystają z dróg, policji, szpitali. Czemu oni mają nie płacić podatków (albo płacić mniejsze przez to że
  • Odpowiedz
  • 1
@Beryl_88
@za-co

I tutaj mamy prawdziwy dylemat. Bo z jednej strony prawda - państwo okradane, my okradani w ten sposób i generalnie mniej podatków.

Ale w praktyce już nie jest tak łatwo to ocenić. Podejrzewam, że szef dzięki temu jest w stanie zatrudnić nie np 100 osób, tylko 130-140 może nawet 150 osób w stosunku do tego ilu mógłby zatrudnić gdyby nie płacenie pod stolem. - koszty dla niego takie same, ale
  • Odpowiedz
okradane jest nasze państwo


@Beryl_88: Weź #!$%@? społeczniku z dupy. Nasze Państwo to skorumpowane bagno, każde pieniądze które włożysz pójdą albo na 500+ albo na restytucje albo na pensje do NBPu albo zostaną wyprowadzone w postaci przecenionego gazu, węgla, przenicy albo #!$%@? wie czego jeszcze. Tu nie pieniędzy potrzeba tylko reformy całego systemu.

Wszyscy #!$%@?ą, że MŚP to krwioobieg gospodarki, ale jakoś nie zostawi się tych ludzi w spokoju żeby faktycznie
  • Odpowiedz