Wpis z mikrobloga

@Scorpjon:

chciałbym zobaczyć co będą ci sami ludzie mówić po tym jakby nauczyciele faktycznie odeszli, a szkoły miały przez to jeszcze więcej bolączek niż obecnie


będzie tak - przyjdą nowi, po studiach, nie zrzeszeni w związkach, którym zależy i dostaną ich pensje, przecież ten strajk to jedna wielka farsa napędzana przez związki, które powinny zostać zaorane
@znmd Takie wypowiedzi (nie rozumiesz widocznie znaczenia słów "odzywka" i "pyskować") nie są dla mnie normalne. Podobnie jak Twoje.

Miałeś pecha, że trafiłeś na takich nauczycieli. Czyli najlepiej obniżmy im pensję o tysiąc złotych to wtedy będziemy mieli gwarancję, że zostaną sami najlepsi - pracujący tylko dla idei...
@znmd Nie jest - tak ją tylko postrzegasz, bo szukasz winnych wokół siebie. Mój syn ma jutro egzamin gimnazjalny więc mam jakieś pojęcie jak wygląda dzisiejsza szkoła.

Nie zmienia to faktu, że najważniejszy sens mają inwestycje w naukę i szkolnictwo.
Nie jest - tak ją tylko postrzegasz, bo szukasz winnych wokół siebie


@Krzym03: To raczej można powiedzieć nauczycielom... "wasze pensje są wysokie, ale postrzegacie je jako niskie bo szukacie winnych wokół siebie". ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Mój brat bardzo niedawno skończył liceum, mam też bieżący zawodowy kontakt z nauczycielami, rodzicami i urzędnikami oświaty. Też wiem jak wygląda szkoła i, szczerze mówiąc, od lat jest równia pochyła.
@znmd Pensje nauczycieli nie są wysokie więc to kiepski przykład.

Za problemy w szkole odpowiada w 80% rząd (kretyńska podstawa programowa, sposób finansowania, lekcje Religi, biurokracja itd.), w 10% rodzice (sposób wychowania dzieci, a raczej jego brak i oczekiwanie żeby to nauczyciele zajęli się wychowaniem) i na końcu nauczyciele(ci którzy naiwnie myśleli, że nauczyciel to taki sam zawód jak inny gdzie zarabia się pieniądze). Ale widzisz tylko nauczycieli więc plunesz na nauczycieli.
Mój brat bardzo niedawno skończył liceum, mam też bieżący zawodowy kontakt z nauczycielami, rodzicami i urzędnikami oświaty. Też wiem jak wygląda szkoła i, szczerze mówiąc, od lat jest równia pochyła.


@znmd: i to oczywiście nie ma nic wspólnego z podejściem systemowym. Po prostu nauczyciele stwierdzili że akurat będą gorzej pracować.
Skoro piszesz o równi pochyłej to powiem tak. Trochę lat już minęło od kiedy ja skończyłem ale pamiętam że jak byłem
Za problemy w szkole odpowiada w 80% rząd (kretyńska podstawa programowa, sposób finansowania, lekcje Religi, biurokracja itd.), w 10% rodzice (sposób wychowania dzieci, a raczej jego brak i oczekiwanie żeby to nauczyciele zajęli się wychowaniem) i na końcu nauczyciele


@Krzym03: no tak, wszyscy są winny tylko nie nauczyciele. ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
Nikt ich nie wyrzuci bo nie będzie chętnych na ich miejsce


@ipkis123: zostaną ci gorsi którzy chcą tylko odbębnić lekcje. i ty, i ja wiemy, że nikt ich nie wyrzuci i nigdy nie wyrzucał nawet w najlepszych momentach tego zawodu, a ma to związek z tym, że nauczyciela nie da się rozliczyć za "odbębnianie lekcji". Jedyne sytuacje, w których można go zwolnić z pracy, to tak naprawdę likwidacja szkoły albo popełnienie