Wpis z mikrobloga

Strajkowanie jest wyrażaniem braku zgody na istniejący stan, a do zasad należy się dostosować. To nie stoi w sprzeczności z tym, że należy próbować zmieniać złe zasady/prawo.


@Krzym03: motasz się. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

System to może zmienić rząd i to jak pokazał już kilkukrotnie w ciągu jednego dnia lub nocy uchwalając co mu się tylko podoba.


@Krzym03: a zmusić rząd do zmiany systemu mogą... nauczyciele,
  • Odpowiedz
@znmd
Zamiast próby zrozumienia lub podjęcia tematu łatwiej zarzucić, że ktoś się mota? Jakie to wygodne i nie wymagające wysiłku intelektualnego...

Piszesz, że nauczyciele mogą zmusić rząd "uczciwą pracą i czystością intencji". Czy Ty w ogóle zastanawiasz się nad tym co piszesz???

Twój poziom argumentów jest już tak niski, że po prostu szkoda mi czasu na tą dyskusję. I nie kłam w kwestii postulatów strajkowych lub podaj źródło - jedynym postulatem ZNP
  • Odpowiedz
Zamiast próby zrozumienia lub podjęcia tematu łatwiej zarzucić, że ktoś się mota?


@Krzym03: a może po prostu ty próbuj zrozumieć, że się motasz? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Wiem, że iluzja nieomylności jest bardzo miła w odczuwaniu, ale na dłuższą metę szkodliwa dla ciebie.

Piszesz, że nauczyciele mogą zmusić rząd "uczciwą pracą i czystością intencji".


@Krzym03: nie, napisałem, że mogą zmusić rząd do zmiany systemu *oraz* że
  • Odpowiedz
@Krzym03: PS A może *ty* kłamczuszku dasz źródło informacji, że jedynym legalnym postulatem strajkowym jest wzrost wynagrodzeń? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
  • Odpowiedz
@znmd Skoro źle zrozumiałem (jest to możliwe) Twój wywód o czystych intencjach to napisz JAK lub CZYM nauczyciele mogą zmusić rząd do zmiany systemu.

Nie chodziło mi o jedyny możliwy postulat, tylko jedyny możliwy z tych, które wymieniłeś. Powielasz jakieś ogólniki z artykułów a ustawa o rozwiązywaniu sporów zbiorowych mówi jednoznacznie: Art. 1. "Spór zbiorowy pracowników z pracodawcą lub pracodawcami może dotyczyć warunków pracy, płac lub świadczeń socjalnych". Piszesz bzdury twierdząc, że
  • Odpowiedz
to napisz JAK lub CZYM nauczyciele mogą zmusić rząd do zmiany systemu.


@Krzym03: strajk włoski (jak kiedyś w znanej sieci marketów), "belfrza grypa", rotacyjny strajk okupacyjny, wstrzymanie się od któregoś z elementu wykonywanej pracy (jak np. policjanci wstrzymali się od wystawiania mandatów), lista jest dłuuuuuuuuuga.

Ale jak to mówią: chętny szuka okazji, niechętny: wymówek.
  • Odpowiedz
@znmd
"Jeśli nauczyciel swoim postępowaniem naruszył obowiązki wynikające z art. 6 Karty Nauczyciela lub uchybił godności nauczyciela, wszczyna się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne. W sprawach dyscyplinarnych orzekają właściwe komisje dyscyplinarne, a postępowanie dyscyplinarne wszczyna się na wniosek rzecznika dyscyplinarnego danej komisji.

Stosunek pracy nauczyciela wygasa wyłącznie w przypadkach wyszczególnionych w przepisach Karty Nauczyciela, czyli w razie prawomocnego ukarania w postępowaniu dyscyplinarnym karą dyscyplinarną zwolnienia z pracy oraz karą dyscyplinarną zwolnienia z pracy
  • Odpowiedz
Jeśli nauczyciel swoim postępowaniem naruszył obowiązki wynikające z art. 6 Karty Nauczyciela lub uchybił godności nauczyciela, wszczyna się przeciwko niemu postępowanie dyscyplinarne


@Krzym03: praktycznie martwy przepis, nie było tygodnia żeby któryś z moich nauczycieli nie naruszył KN, i zgadnij co? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

  • Odpowiedz
@znmd A Ty znowu swoje żale zamiast merytorycznej dyskusji...

To było w kontekście głupot jakie wypisujesz na temat tego w jaki sposób nauczyciele mogą wymusić coś na rządzie. Gdyby tylko spróbowali cokolwiek z tego co proponujesz to szybko okazało by się, że ten przepis wcale nie jest taki martwy.
  • Odpowiedz
A Ty znowu swoje żale zamiast merytorycznej dyskusji...


Powiedział gość, który od kilku dni wylewa żale na to, jak biedni i niesprawiedliwie traktowani są nauczyciele. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

to szybko okazało by się, że ten przepis wcale nie jest taki martwy.


@Krzym03: Super! To wtedy w końcu można by go zacząć używać do wywalania z roboty nauczycieli, którzy pozorują pracę. ( )
  • Odpowiedz
@znmd Gdzie niby pisałem, że nauczyciele są biedni i niesprawiedliwe traktowani? Cały czas dyskusja z mojej strony ma na celu tylko i wyłącznie wykazania że ta grupa zawodowa zarabia za mało.

Jeżeli już to użalam się nad sobą (nie jestem nauczycielem). Przy takiej polityce w zakresie edukacji i nauki to nie mam co liczyć na jakąkolwiek emeryturę, bo ten kraj sam doprowadzi się do ruiny.
  • Odpowiedz
Gdzie niby pisałem, że nauczyciele są biedni i niesprawiedliwe traktowani? Cały czas dyskusja z mojej strony ma na celu tylko i wyłącznie wykazania że ta grupa zawodowa zarabia za mało.


@Krzym03: sam sobie odpowiedziałeś na pytanie ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przy takiej polityce w zakresie edukacji i nauki to nie mam co liczyć na jakąkolwiek emeryturę, bo ten kraj sam doprowadzi się do ruiny.


@Krzym03: No
  • Odpowiedz
@znmd Najlepierw coś tam coś tam, najpierw sobie zasłużcie. Taką gadkę słyszę już od kilkudziesięciu lat i nic się nie zmienia na lepsze ani w szkolnictwie, ani w nauce, ani w służbie zdrowia. Właściwie to się zmienia, ale tylko na gorsze. Widocznie to co proponujesz nie działa...
  • Odpowiedz
Najlepierw coś tam coś tam, najpierw sobie zasłużcie. Taką gadkę słyszę już od kilkudziesięciu lat


@Krzym03: No popatrz. Taką gadkę słyszą też uczniowie upominający się u nauczycieli o swoje prawa. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@znmd Jak widać system sam z siebie się nie zmienia więc trzeba wywołać zamianę oddziaływując z zewnątrz. Podniesienie płac spowoduje zmianę podejścia i zmianę nauczycieli
  • Odpowiedz
@Krzym03: jak ci się zepsuje komputer to kupujesz nowy innej marki, czy płacisz jego producentowi więcej kasy żeby się zmienił i robił trwalsze? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@znmd Tak. Jak komputery źle działają to kieruję więcej pieniędzy do działu zatrudniającego inżynierów. Wtedy do mojej firmy przychodzą lepsi pracownicy i wytwarzają lepsze produkty.

Nie czekam aż moich żle opłacanych pracowników w końcu coś natchnie do lepszej pracy dla idei, bo prędzej firma upadnie i klienci zaczną kupować komputery u konkurencji (wyślą dzieci do prywatnych szkół)
  • Odpowiedz
Wtedy do mojej firmy przychodzą lepsi pracownicy i wytwarzają lepsze produkty.


@Krzym03: a co robisz z tymi, co byli tam wcześniej i doprowadzili do tego, że

komputery źle działają


? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@znmd Nic. Albo się dostosują do lepszych od siebie, albo jako najsłabsi w zespole będą musieli odejść. Natomiast bez podwyżki w zespole nigdy nie pojawią się ci lepsi.
  • Odpowiedz