Wpis z mikrobloga

@krystian-stepaniak: Wyśle Cie pewnie na dodatkowe badanie krwi pozostałych hormonów. Na twoim miejscu przebadałbym jeszcze raz prolaktyne kilka dni przed wizytą.
Teść w normie, każdy endo tak powie ale imo jak masz <30 lat, to słaby wynik.
@krystian-stepaniak: generalnie robienie wyrywkowo badan hormonalnych z wlasnego widzi mi sie albo bo w necie tak napisali - nie ma.sensu bo w oznaczeniach roznych hormonow istotna jest zależność stężenia jednych od drugich czyli np niektore oznacza sie jednoczesnie inne wlasnie oddzielnie, ma znaczenie pora dnia, u.kobiet faza cyklu.

dlatego oznaczanie na wlasna reke bez zalecen lekarza to zwykle wywalanie kasy w bloto.

po drugie lepiej sprawdz nerki i watrobe (kreatynina mocznik.
@krystian-stepaniak: "Test Preparation Needed?
None; however, the sample should be collected 3 to 4 hours after waking." gdy badałem w podobnym czasie po przebudzeniu co Ty to miałem wynik aż dwukrotnie powyżej normy. lekarz zalecił badanie właśnie po 3-4h po przebudzeniu i już miałem prolaktynę w normie. to bardzo niestabilny hormon
@nicniemusze: Rozwalić to akurat przesadziłaś. Najnowsze badania mówią, że można rozwalić, ale w przypadku kiedy masz już jakąś niedoczynność nerek. Jak nerki są ok to nie ma opcji, nawet przy 4g białka na kg masy ciała nie da się rozwalić.
@krystian-stepaniak: Pracujesz jako programista/informatyk? Prolaktyna jest bardzo często podwyższona ze względu na stres przy tej robocie (ja miałem tak powyżej 8 miesięcy ciągłego stresu i prawie dwa razy norma -
@arnoldvon: po pierwsze tak widzialam takich pacjentów zaskoczonych ze reklamowali ze nie szkodza a tu ojej trafili z ostrym uszkodzeniem nerek i jak to sie stalo. po drugie masz pewnosc ze nie masz tlacego sie procesu autoimmunologicznego w nerkach? ze nie masz jakiegos klebuszkowego zapalenia nerek ktore sie rozpoczyna tlic?

to ze cos zdarza sie rzadko nie oznacza ze jesli przytrafi sie Tobie bedzie mialo lekki przebieg

masz prawo olac to
@arnoldvon: tak. rzadkie powiklanie ale prawdziwe.

a jak wymieniac powiklania po silowni - wspomne juz o innym problemie - wstrzykiwanie oleju czy innych "odzywek" do miesni... stany zapalne samych miesni to pikus w porownaniu z rabdomioliza - rozpadanie sie komorek miesni - powdoujace ostre uszkodzenie nerek, mega zaburzenia elektrolitowe powodujace zatrzymanie serca
@nicniemusze: Nie wiem za bardzo o jakich odżywkach piszesz, ale sterydy są normalnie lekami, które można dostać w aptece na recepte, tak samo witamina d12 czy inna witamina. No chyba, że mowa o olejach czy czymś takim, ale to już jest porąbane.
@arnoldvon: leki i witaminy tez maja swoje dzialania niepożądane, to ze cos jest sprzedawane w aptece nie znaczy ze nie ma takich skutków.
decydujac sie na lek czytasz ulotke, masz wypisane jak moze zaszkodzic i lykajac lek akceptujesz ze moze zaszkodzic bo wazniejszy jest dla Ciebie cel - wyleczenie choroby.

Twoim celem przy suplach jest rzeźba - i w drodze do niej akceptujesz powiklania
@krystian-stepaniak: Na Twoim miejscu zbijał bym dostinexem do środka przedziału (mniej niż pół tabletki na tydzień bo zbijesz do zera). Dla faceta norma to max 15ng/ml. Za wysoka prolaktyna jest zabójcza dla męskości. Odziaływuje na przysadkę gdzie blokuje gonadotropine a te z kolei blokują LH i FSH które wpływają na produkcję testosteronu.