Wpis z mikrobloga

@Kinja: 51-58 tak zazwyczaj wg Garminowskiego pomiaru w nocy z nadgarstka wszystko ¯\_(ツ)_/¯ Tak niskiego nie pamiętam, nie miałem nigdy chyba.
Fajna zależność, po alk % wykres tętna już 60pare a nawet bliżej 80 potrafi być a wykres szaleje niesamowicie ()
@BenzoesanSodu: Na samo tętno w czasie biegu nie zwracam tak uwagi, ale na to spoczynkowe już częściej - bo naprawdę sprawdza się u mnie zasada, ze jak mam takie niższe to mam dobry biegowo dzień; a jak zaczyna mi skakać na około 50, to czuje duże zmęczenie. :p

@Pan_Qcek: W sumie pociesza mnie, że też masz tak niskie to średnie RHR bo jednak dużo osób mówi mi (i ja wiem
@tomekkp: No właśnie spodziewałam się dzisiaj wyższego, bo wczoraj wieczorem wypiłam dwa piwa - niewiele, ale jednak zawsze to jakoś wpływało. Mało też spałam, bo wcześnie na pociąg wstawałam; a tu taka niespodzianka że serio myślę żeby śmignąć do lasu. xd
@Kinja: niskie hrh idzie często w parze z dobrą kondycją fizyczną;

Najniższe spoczynkowe, niepatologiczne (bo wynikające z wytrenowania) tętno odnotowano u wyczynowego kolarza szosowego, wynosiło 27 uderzeń na minutę

zrodlo

u mnie zawsze kiedy ktoś z rodziny sie dowiaduje ze mam taki puls to każą mi iśc do lekarza ¯\_(ツ)_/¯
@Kinja Fakt jest taki jak piszesz, zwłaszcza u osób trenujacych sporty wytrzymałościowe tętno spoczynkowe zmniejsza się. I to o czym piszesz, często można znaleźć w artykułach czy książkach, sportowcy mierzą rano spoczynkowe wiedzą czy trenować, lżejszy trening czy nawet zrobić przerwę. Ja na to tak nie patrzę do końca bo nie ufam temu pomiarowi do końca, zwłaszcza podczas biegu z nadgarstka ale tak na codzień myślę, że te dane są w miarę
@Pan_Qcek: 27? Wow!

Pytam, bo ja przy początkach biegania profilaktycznie badania robiłam. Ja poza bieganiem mam dość niskie RHR ale ja wiem, że u mnie to moja fizjonomia a nie jakieś patologiczne znamię na zdrowiu. I tak ciekawa jestem jak to u innych wyglada. ¯_(ツ)_/¯